Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak zabránit stárnutí vlasů, co ovlivňuje kvalitu vlasů

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak zabránit stárnutí vlasů, co ovlivňuje kvalitu vlasů Email
Neděle, 28. říjen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5723x

jak-zabranit-starnuti-vlasu-co-ovlivnuje-kvalitu-vlasuPřibývající věk se projevuje i na kvalitě vlasů. Začnou být slabší, lámavější, ztrácejí barvu a v některých případech začouou dokonce vypadávat. Čím jste starší, tím je vaše látková přeměna (metabolismus) pomalejší a zhoršuje se celkové prokrvení organizmu. V důsledku toho nejsou vlasové kořínky dostatečně zásobovány výživnými látkami, prameny jsou jemnější a vlas poréznější.

___
___


Co ovlivňuje kvalitů vlasů

Vliv přechodu (klimakteria, menopauzy) na kvalitu vlasů

U žen jsou změny na vlasech nejpatrnější s nástupem menopauzy, protože ženský hormon estrogen, kterého v přechodu ubývá, se o náš vzhled a vlasy dobře stará. Estrogen chrání vlasy před účinky mužského hornonu testosteronu, jenž vlasovým kořínkůrn ubírá energii a omezuje buněčnou aktivitu v pokožce. Jednou z nejnovějších náhražek hormonů jsou fytohormony, látky, které najdeme v sóji, jeteli lučním nebo ploštičníku hroznovitém.

 

Vliv jídla a složení stravy na kvalitu vlasů

Důvodem rychlejšího stárnutí vlasů může být i špatná výživa. Pokud ve svém jídelníčku místo zeleniny, ovoce a luštěnin upřednostňujete nevydatné a tukově bohaté jídlo z fast foodů, není vaše tělo dostatečně zásobováno vitaminy a minerálními prvky, jako je zinek, selen či železo. Důsledkem jsou viditelně vyčerpané a stárnoucí vlasy.

 

Jak omladit tělo a osvěžit vzhled vlasů

Nové americké výzkumy prokázaly, že i maličkosti vás dokážou omladit. Například pokud po 16. hodině už nejíte. Na věku vám může ubrat také snídaně složená pouze z ovoce, pravidelný rytmus stravování, dostatek spánku, poslouchání hudby, které koordinuje funkce mozku a posiluje psychickou stabilitu.
Výrazný omlazující efekt mají také meditace, jóga a rovněž dny s minimálním příjmem kalorií, kdy tělo očistíte od toxinů.

 

Životospráva.

Proces stárnutí nernůžere zastavit, můžete se ale i při něm cítit dobře. Základem pro krásné vlasy je vyvážená strava, příjem vitamiů či stopových prvků v podobě doplňků stravy, dostatečné pití tekutin a hodně spánku. Velmi důležitý je také pohyb, který podpoří látkovou výměnu. Vaše pohodové psychické rozpoložení a chuť do života totiž nechá vyzařovat krásu i z konečků vlasů.


5 dobrých rad pro zlepšení kvality vlasů

Kadeřník - nebojte se promluvit si o stárnutí vlasů s kadeřníkem. Měl by vám umět poradit, vybrat vhodný střih a barvu a obojí přizpůsobit problémům, které se vás týkají.

Masáž hlavy - prokrví pokožku hlavy a rozproudí metabolismus uvnitř ní. Podpoří růst vlasů. Jemnou masáž si dopřávejte i denně. Doplnit ji můžete bezoplachovými toniky, jež pomáhají třeba s problémem vypadávání vlasů.


Sója - luštěnina původem z Japonska se pěstuje dnes již po celém světě. Její výjimečnost spočívá v tom, že v ní obsažené bílkoviny se skládají ze všech důležitých aminokyselin, které člověk potřebuje. Sója navíc obsahuje velké množství izoflavonoidů, které jsou svým složením podobné ženskému hormonu estrogenu a do určité míry jej umí i nahradit.


Resveratrol - vedle modrého hroznového vína najdete tuto látku také v arašídech, slupkách a jadérkách černého rybízu, v borůvkách, v bílých hroznech ze severních oblastÍ nebo ve slupkách grapefruitů. Kromě antiaging účinku snižuje resveratrol tlak v cévách, brání oxidaci "špatného" cholesterolu či blokuje procesy, během nichž se zdravá buňka mění v buňku rakovinovou. Resveratrol se často vyskytuje v doplňcích stravy určených pro lepší růst vlasů.


Otužování - věc známá iž z rad babiček může výrazně  prospět i vaší kštici. Studená voda důkladně podpoří prokrvení vlasové pokožky a nastartuje tak potřebnou látkovou výměnu ve vlasových váčcích. Vedle toho se vlasy spláchnuté vlažnou či studenou vodou mnohem více lesknou!

Domácí péče o vlasy

Na problémy s vlasy stárnoucími i mladými zaberou mimo jiné domácí recepty.

Tvaroh na suché vlsy

Dodá vlasům vláhu. Zřeďte 1 lžíci měkkého tvarohu vlažnou vodou, naneste na suché vlasy a nechte 20 minut působit. Poté tvaroh důkladně spláchněte.

Kiwi na lámavé vlasy

Pomůže unaveným vlasům. Rozmačkejte 1 kiwi s 1 oloupaným citronem. Naneste na vlhké vlasy a zabalte je do igelitu. Omotejte ručníkem a nechte působit 2 hodiny. Pak zábal smyjte.

Ocet na šediny

Obnoví ztracenou barvu. Připravte si malý šálek. Do 1/3 ho naplňte jablečným octem. Další 2/3 jeho obsahu dolijte teplou vodou. Dobře směs promíchejte a vzniklý oztok naneste na suché vlasy. Vmasírujte do pokožky a bez oplachování nechte chvíli působit.

Olej na unavené vlasy

Navrátí jim lesk. Tekutý med rozpusťte s trochou teplého olivového oleje. Oloupejte banán a rozmačkejte. Vmíchejte jej do směsi a tuto masku pak naneste na vlasy a nechte ji asi 20 minut působit. Pak vlasy důkladně opláchněte.

Pivo pro objem

Výborný zdroj vitaminu. Pivo obsahuje velké množství vitaminů, rnlnerálů, stopových prvků, a navíc i proteinů a cukrů, které zvětšují objem vlasů. Je možné ho přidávat do šarnponů nebo jím vlasy na konci mytí oplachovat.

 

Sůl proti lupům

Balzám pro pokožku. Mořskou sůl s velkými krystaly smícháme s trochou olivového oleje. Vatovým tamponem nebo prsty pak směs naneseme na vlasovou pokožku a jemně ji promasírujeme. Sůl totiž působí jako výborný peeling, odstraňuje lupy, hydratuje a dezinfikuje.


Co vám dělá starší vzhled?

+1 rok
Pesimismus, starosti a stres. Dlouhodobé negativní myšlenky oslabují imunitní systém.

+2 roky
Nedostatek kyseliny listové a selenu v organizmu zrychluje proces stárnutí. Podobně působí i deficit dalších látek nutných pro fungování organismu.

+4 roky
Nadváha omezuje vaši pohyblivost a málo pohybu zpomaluje látkovou výměnu, která je pro mladistvý vzhled podstatná.

+8 let
Kouření urychluje díky nikotinu všechny procesy stárnutí v orgánech, pokožce i vlasech, protože poškozuje buňky.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny