Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak se bránit únavě, jak se osvěžit i bez kávy, káva a zdraví

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se bránit únavě, jak se osvěžit i bez kávy, káva a zdraví Email
Úterý, 13. leden 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5192x

jak_bojovat_s_unavou_jak_se_osvezit_je_kava_zdrava.jpgZkuste si o pracovní přestávce dát i něco jiného než jen kávu, která způsobuje vyplavování cenných živin z kostí. Jistě již víte, že káva, čaj a další nápoje obsahující kofein mohou způsobit, že se budete cítit čilejší, ovšem tento pocit získáte pouze za tu cenu, že kofein podpoří úbytek vápníku, hořčíku a dalších látek, které odejdou bez užitku močí.

 

___


Káva a náchylnost ke zlomeninám kostí a tetanii

Důsledkem je zvýšené nebezpečí vzniku zlomenin. Vhodnější alternativou kávy, obyčejného čaje a dalších nápojů s vysokým obsahem kofeinu je například zelený čaj, který má ve srovnání s kávou pouze čtvrtinový obsah kofeinu a kromě toho obsahuje antioxidanty, které zabraňují vzniku srdečních onemocnění a zhoubných nádorů.

Jak bojovat proti únavě bez kávy

Ještě vhodnější je držet se bylinných čajů, které podporují úroveň energie v těle. Patří sem například čaj mátový nebo ženšenový.


Nejvhodnějším způsobem překonávání polední ospalosti je krátká procházka. Jestliže si nemůžete dovolit odejít z pracoviště, zkuste si lehnout na záda a opřít nohy o stěnu. Tím, že budete mít dolní končetiny výše než hlavu, dostane se vám do štítné žlázy a do mozku větší množství krve, která by se jinak hromadila v nohách. Tuto polohu kombinujte se strečinkovým cvičením a uvidíte, že se budete cítit svěží i bez kofeinové berličky, kterou byste stejně za několik málo hodin potřebovala znovu.


Jestliže jste skutečně unavení, možná že by bylo nejlepší na chvíli se únavě poddat a dopřát si krátký posilující spánek. Pokud budete spát méně než půl hodiny a dopřejete si tento odpočinek brzy odpoledne, měli byste podle odborníků dosáhnout dostatečného osvěžení.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny