Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Nejčastější chyby při holení intimních míst, partií

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nejčastější chyby při holení intimních míst, partií Email
Neděle, 06. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14046x

holeni-intimnich-mist-partii-tvary-holeni-vaginy-obrazek-fotografieI když se holíte již roky, přesto můžete dělat základní chyby. Vyhněte se jim. Ať už depilujete, nebo epilujete. Výsledek pak bude stát za to. Boj do posledního chloupku aneb jak mít dokonale vše oholeno bez škrábanců, suchých šupinek, či zarudných flíčků. Stránka uvádí deset nejčastejších chyb, kterých se možná nevědomky, či z nedbalosti dopouštíte při holení intiomních míst.

___
___

Holení intimních partií - nejčastější chyby

Zapomínáte na peeling

Je tím nejjednodušším způsobem, jak zabránit zarůstání chloupků. Funguje i masážní rukavice. Koho zarůstání hodně trápí, může zkusit speciální přípravek od značky Tend Skin – Ingrown Hair Solution. Ve světě má úspěch.

Žiletkou proti směru růstu chloupků

I to může být důvod k jejich nepříjemnému zarůstání. Žiletkou holte vždy ve směru růstu chloupků. Je to pracnější, pomalejší, ale vyhnete se červeným tečkám.

Holíte se večer

Tak nedocílíte opravdu hladké kůže. Nohy během dne (nebo třeba po horké koupeli) natečou, a tím se chloupky trochu schovají. Holte si je při ranní sprše.

Povalování žiletek

Řada lidí žiletky neuklízí a nechává je položené týdny a měsíce na vaně. Tím dosáhnou jediného – žiletka se ztupí. Poctivě ji uklízejte po každém použití na suché místo.

Příliš častá epilace voskem

Pokud se dáte na cestu odstraňování chloupků voskem, musíte mezi jednotlivými epilacemi počkat dostatečně dlouhou dobu. Je potřeba, aby chloupky dorostly do poloviny své délky (u většiny to znamená čtyři týdny). Jinak může dojít k bolestivému odtrhávání kůžičky.

Správný čas na epilaci

Pro citlivější povahy je vytrhávání chloupků bolestivější před periodou, během ní a těsně po ní. Odborníci ženám doporučují dobu kolem ovulace. Při epilaci to bude méně bolet.

Používáte nekvalitní tělová mléka

Nepříliš kvalitní parfémovaná mléka, či tonika s obsahem alkoholu mohou mít za následek nepříjemné červené fleky. Pokud máte citlivou pokožku, dbejte na vysokou kosmetickou péči. Skvělé jsou přípravky se zklidňujícím účinkem aloe vera.

Nevyčistíte ranku

Kolikrát se stane, že se během holení říznete a ranku zapomenete důkladně vyčistit? U malých poranění postačí voda, u těch větší by zanícená ranka mohla způsobit nepříjemnosti klidně i na další týdny. Obzvláště v intimních partiích nepodceňte důkladné ošetření antibakteriálním tonikem.

Zůstaňte ve stínu

Tohle pravidlo platí především pro odstraňování chloupků obočí nebo na horním rtu: po vytrhání se vyhýbejte několik hodin sluníčku. Můžou vám naskákat pigmentové skvrny, kterých se jen tak nezbavíte.

Přeháníte to

Nemusíte nutně odstranit úplně všechno. Nejcitlivější oblasti nechte prostě přikryté, radí elle.cz.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny