Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Felinoterapie, léčba kočkou - definice, informace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Felinoterapie, léčba kočkou - definice, informace Email
Sobota, 17. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5243x
felinoterapie-lecba-kockou-definice-informaceNa psy v roli doktorů jsme si sotva zvykli, a už tu je další chlupatý terapeut. Felinoterapie je podpůrná léčba somatických, ale hlavně psychických poruch a zátěží lidské osobnosti formou kontaktu s kočkou - tolik oficiální definice. Řečeno jednoduše: nernocní, osamělí a utrápení lidé mohou opět nalézt ztracenou naději prbstředníctvím láskyplné kočičí přízně.
___
___


Deprese, úzkost, pocity osamění, bolest

Možná se divíte (hlavně vy, kteří kočky příliš neznáte), jak může tohle hrdé a nezávislé zvíře dát cizímu člověku najevo lásku a porozumění. Kdo však držel vrnící kočku v náručí, pochopí. Kočka sice neprojevuje divoké nadšení z vaší přítomnosti, neolizuje vám ruce ani obličej, pouhým pohledem a zapředením vás však dokáže zbavit stresu, zahrnout vás něhou a přesvědčením, že svět nemůže být tak úplně špatný. Tak kočky pomáhají při depresích, úzkostech a pocitech osamění, zrnírňují vnímání bolesti po operacích a umožňují vytvoření nových citových vazeb.

Na kočičí doktory se hodí jen zvířata klidná, vyrovnaná a společenská. Musí dobře snášet cestování, neznámé prostředí, nezvyklé pachy i zvuky. Samozřejmě musí být zdravá a mít osvědčení o provedení nutných povahových zkoušek. České felinoterapeutické centrum je v Mladé Boleslavi, pokud vás budou zajímat jakékoliv další informace, pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny