Příjemnou noc, dnes je úterý 18.6.2024, svátek slaví Milan, zítra Leoš.

Felinoterapie, léčba kočkou - definice, informace

felinoterapie-lecba-kockou-definice-informace
felinoterapie-lecba-kockou-definice-informace
Na psy v roli doktorů jsme si sotva zvykli, a už tu je další chlupatý terapeut. Felinoterapie je podpůrná léčba somatických, ale hlavně psychických poruch a zátěží lidské osobnosti formou kontaktu s kočkou - tolik oficiální definice. Řečeno jednoduše: nernocní, osamělí a utrápení lidé mohou opět nalézt ztracenou naději prbstředníctvím láskyplné kočičí přízně.
___
___


Deprese, úzkost, pocity osamění, bolest

Možná se divíte (hlavně vy, kteří kočky příliš neznáte), jak může tohle hrdé a nezávislé zvíře dát cizímu člověku najevo lásku a porozumění. Kdo však držel vrnící kočku v náručí, pochopí. Kočka sice neprojevuje divoké nadšení z vaší přítomnosti, neolizuje vám ruce ani obličej, pouhým pohledem a zapředením vás však dokáže zbavit stresu, zahrnout vás něhou a přesvědčením, že svět nemůže být tak úplně špatný. Tak kočky pomáhají při depresích, úzkostech a pocitech osamění, zrnírňují vnímání bolesti po operacích a umožňují vytvoření nových citových vazeb.

Na kočičí doktory se hodí jen zvířata klidná, vyrovnaná a společenská. Musí dobře snášet cestování, neznámé prostředí, nezvyklé pachy i zvuky. Samozřejmě musí být zdravá a mít osvědčení o provedení nutných povahových zkoušek. České felinoterapeutické centrum je v Mladé Boleslavi, pokud vás budou zajímat jakékoliv další informace, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .