Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Co je to kraniosakrální terapie, cena, účinky, zkušenosti, diskuze

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co je to kraniosakrální terapie, cena, účinky, zkušenosti, diskuze Email
Úterý, 07. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9480x

co-je-to-kraniosakralni-terapie-cena-ucinky-zkusenosti-diskuzeNebojte se svěřit do rukou odborníka, který se pokusí najít ve vašem těle původ vašich neduhů. Měl byvám pomoci jak po psychické, tak po fyzické stránce, a to vše na základě minimálních pohybů s vaším tělem. Základem procedury je naprosté uvolnění a relaxace a klidně se vám může stát, že si při ní lehce zdřímnete.

___
___


Příjemná je délka masáže i její forma - trvá zpravidla déle než hodinu a během ní ležíte oblečení na lehátku. Poklidnou atmosféru doplňuje relaxační hudba. Terapie začíná pozvolnou manipulací nohou, uvolněním svalů, kotníků, kolenních a kyčelních kloubů. 

Zkušenosti

"Ačkoli byly pohyby zcela minimální, cítila jsem po terapii uvolnění celého těla. Velkou část pak tvoří masáž hlavy a lebečních kostí. Protože trpím bolestmi hlavy, byla pro mě tahle část obzvlášť příjemná. Po proceduře jsem se cítila odpočatá a měla jsem opravdu pocit, že v mém těle tekutiny proudí správným směrem. Nečekejte ale zázraky hned napoprvé. Aby byla terapie opravdu účinná, je třeba ji opakovat v pravidelných intervalech," říká klientka jednoho centra poskytujícího kraniosakrální terapii.

Metoda spočívá ve snaze vyladit rytmus fyziologického systému, který ovlivňuje pohybový aparát, ale i emoce a myšlení. Název vznikl spojení slov cranio (lebka) a sacrum (křížová kost). Zakladatel metody Dr. Upledger rozpoznal spojitost mezi pánví a lebkou, která se projevuje pulzováním energie ve formě mozkomíšní tekutiny. Cílem je využít tuto energii pro aktivaci samoléčicích schopností těla. Zkušený terapeut používá velmi jemný tlak, který většinou nepřesahuje váhu 5 gramů. Mimořádně jemnými dotyky dokáže uvolnit svaly, vazivo, kosti a klouby. Pulzací dochází nejen k fyzickému, ale i k psychickému uvolnění.

 

Využití, účinky

Terapie odbourává

  • bolesti zad,
  • zrakové a smyslové problémy,
  • potíže s koordinací pohybu,
  • zmírňuje migrény,
  • pomáhá řešit poruchy spánku,
  • odplavuje negativní důsledky stresu, chronickou únavu i deprese. Celkově
  • zlepšuje zdraví a imunitu.

Díky duchovnímu rozměru může terapie nejen zlepšit kondici, ale zbavit traumatizujících vzpomínek a harmonizovat vztahy.

 

Cena kraniosakrální terapie

pohybuje se kolem 600 Kč.

 

Diskuze

Chcete se svěřit se svými zkušenostmi s kraniosakrální terapií? Zajímají vás pocity ostatních? Vytvořte téma na diskuzním webu www.mojestarosti.cz.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny