Dobré ráno, dnes je pondělí 25.9.2023, svátek slaví Zlata, zítra Andrea.

Co dokáže hypnóza - vyřeší kouření, obezitu i bolesti

co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu

co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu
Mnoho nemocí a problémů má svůj původ v našem podvědomí. A přesně tam působí hypnóza - nutno dodat, že velmi často s nečekaným úspěchem. louhou dobu byla hypnóza považována za šarlatánství. Dnes lze její účinek i vědecky dokázat. Hypnóza je klíčem k našemu podvědomí. Díky ní je možné zahájit procesy léčení a změn.

___

___

Zneužití v hypnóze? Nejde to.

Strach mnohých lidí z možného zneužití pod hypnózou vyvrací odbomík slovy: "Clověk není nikdy, ani ve stavu hluboké hypnózy, bez vlastní vůle. Dělá jen to, co by dělal i ve stavu bdělém.

 

Chronické bolesti zad

Především v oblasti léčby chronických bolestí jsou velmi úspěšné speciální autohypnotické techniky. Jak fungují? Pod lékařským vedením se pacienti naučí, jak se pomocí zvukového záznamu z relaxačního CD uvést do stavu hlubokého uvolnění. Tak mohou odbourat své vnitřní napětí a vnímání bolesti ustoupí do pozadí. Na tělesné úrovni hypnóza zlepšuje prokrvení a také tím se stará o zmírnění bolestí.

 

Odvykání kouření cigaret v hypnóze

Zní to až příliš hezky, než aby to byla pravda: stát se nekuřákem díky hypnóze. Ale tahle metoda opravdu funguje. Příčiny závislosti na nikotinu obvykle leží v našem podvědomí. Zvyklosti a vzory chování v něm uložené lze při hypnotických seancích vymazat nebo je změnit. Hypnóza vás zbaví chuti na cigaretu, ale nezabrání vám si zapálit. Přesto je podle některých studií její úspěšnost kolem 80 procent.

 

co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu-3
co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu-3
Žaludeční potíže

Žaludeční potíže Dobré výsledky má léčba hypnózou i v oblasti chronických trávicích poruch (syndrom podrážděného střeva). Terapeut pomůže pacientovi v hypnotickém stavu aktivovat přirozené samoléčivé síly. Kromě toho může na sezeních odbourat obavy a psychické bloky, které často vedou právě k oněm nepříjemným trávicím obtížím. Vlastní příčinu střevních potíží by ale měl bezpodmínečně nejdříve objasnit odborný lékař.

 

Senná rýma a hypnóza

Léto je za dveřmi a pro miliony lidí zase začíná období trápení. V jedné studii teď vědci dokázali účinnost hypnózy jako pomocné léčby při pylové alergii. Pacienti se naučí provádět speciální hypnotická cvičení, která při pravidelné aplikaci přinesou zmírnění obtíží. V hypnóze je možné nechat sliznice cíleně splasknout, a usnadnit dýchání.

 

Bolest u zubaře - s hypnózou ne

Beze strachu k zubaři Už nikdy se nebudete bát zubaře - i tohle se vám může s hypnózou podařit. Pacient se díky hypnóze octne ve stavu transu, kdy nevnímá, že sedí v zubařském křesle, ale má pocit, že je třeba na dovolené. Světlo se pro něj stane sluncem, zvuk vrtačky šuměním moře. Dokonce i bolestivá ošetření lze takto provádět bez znecitlivujících prostředků.

 

co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu-2
co-dokaze-hypnoza-vyresi-koureni-hubnuti-i-obezitu-2
Hubnutí v pohodě

Z frustrace nebo za odměnu - obzvlášť ženy často využívají jídla jako vyrovnání extrémních citových stavů. A přesně zde se uplatňuje hypnotická terapie jako pomoc při hubnutí. Zejména ve spojení s psychoterapií může hypnóza dosáhnout dlouhodobých úspěchů na cestě k vysněné postavě. Při sezeních se terapeut a pacient pokoušejí zjistit skutečný důvod nadměrné konzumace potravy. Poté se cíleně hledají možnosti, jak narušené stravovací zvyklosti aspoň dlouhodobě, nejlépe však trvale změnit.