Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Česnek a léčba MRSA infekce (multirezistentní stafylokokus aureus)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Česnek a léčba MRSA infekce (multirezistentní stafylokokus aureus) Email
Pondělí, 14. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3965x

cesnek-a-lecba-bakterialnich-houbovitych-a-stafylokokovych-infekci-vc-mrsaČesnek dodává příchuť jídlům, pizze či zápachu schovávající se za milým úsměvem. Někdo ho nesnáší, jinému nadmíru chutná. Kromě chuti však česnek má i mnoho zdravotních přínosů. Obsahuje více účinných látek, z nichž nejvýznamnější je alicin. A právě on pomáhá bojovat s bakteriálními a houbovými infekcemi.

___

___

Je však třeba používat čerstvý česnek, nejlépe v bio kvalitě.

Přírodně pěstován a nezpracovaný česnek poskytuje nejvyšší účinek, protože v něm nic nebylo vypáleno, respektive zničeno působením tepla.

Nějaký čas se věřilo, že česnek má údajně potenciál léčit dokonce i bakterii MRSA, čili stafylokok aureus, který je odolný vůči antibiotiku methicilinu. Tento předpoklad byl následně potvrzen i několika studiemi.

 

MRSA (multirezistentní stafylokokus / staphyloccosus aureus)

Studie publikovaná v roce 2003 v deníku Medicinal News Today (Dnešní medicínské zprávy) dokázala preventivní účinky alicinu. MRSA infekce, jak se jim běžně říká, jsou vyvolávány super bakterií, na kterou nezabírá většina dnes známých antibiotik. Když se však tyto infekce léčili s pomocí česneku, k vyléčení došlo již za pár dní.

 

V čem spočíval trik?

Výzkum ukázal, že alicin posiluje specifické oblasti imunity a dokonce má schopnost obnovit i pozastavenou tvorbu protilátek. Tato antimikrobiální a protizánětlivá látka navrací zdraví doslova do celého těla. Infekce se většinou šíří při kontaktu kůže se zdrojem nákazy. Mnoho lidí jsou nositeli stafylokoka, ale nikdy se u nich nerozvinou příznaky infekce.


MRSA bakterie je poměrně odolná a dokáže přežít na různých porézních a vláknitých materiálech, jakými jsou polštáře nebo ručníky.

Pokud se u vás rozvine stafylokoková nebo jiný typ infekce, existuje několik způsobů, jak aplikovat česnek.

Zde jsou 4 nejčastěji používané:

1) Snězte 2 až 4 gramy čerstvého zhmožděného česneku za den. Zhmožděného proto, neboť jen tehdy se v něm aktivuje alicin.
Jeden stroužek česneku má přibližně 1 gram (samozřejmě závisí i na jeho velikosti). 

2) Pokud nechcete jíst syrový česnek, tak potom konzumujte 600 až 1200 mg česnekového extraktu
Univerzita v Marylandu doporučuje dávku si rozložit a sníst 3 krát denně s jídlem po 400 mg.

3) 20 ml česnekového oleje je další možností.
Mnoho lidí upřednostňuje konzumaci tekutého alicinu ve formě doplňku před syrovým česnekem nebo užíváním doplňků s extraktem. Je to hlavně proto, že olej považují za formu nejbližší k reálné konzumaci česneku, ale s méně drastickou chutí.

4) Používejte česnek povrchověStudie Univerzity v Londýně z roku 2003 zjistila, že česnek (a alicin) odstranil stafylokokové infekce, které lékaři chtěli léčit operačně. Tím se předešlo operacím a rány se samy zahojily.

I pro povrchovou aplikaci musíte česnek rozmačkat (podobně jako při běžné konzumaci), aby se v něm aktivoval alicin. Počkejte 2 minuty a potom nadrcený česnek ještě jednou promíchejte. Takový česnek pak aplikujte na postižené místo, ovšem jen na pár minut, protože česnek je tak silný, že může způsobit na kůži i popáleniny. Pokud ho chcete aplikovat po delší dobu, je nutné ho s něčím rozředit. Použít můžete například med, který sám o sobě má antibakteriální účinky.

Takto nanesenou směs pak v závislosti na velikosti ošetřovaného místa na pokožce překryjte nějakým obvazem, případně leukoplastí.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny