Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Cena za vyšetření klíštěte na infekční nemoci (boreliózu, encefalitidu, ad.)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Cena za vyšetření klíštěte na infekční nemoci (boreliózu, encefalitidu, ad.) Email
Čtvrtek, 12. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5963x
kolik-stoji-vysetreni-klistete-cena-cenikPři napadení klíštětem jsme vystaveni riziku přenosu onemocnění z nakaženého parazita. Nejčastější infekční nemoci přenášené klíšťaty jsou borelióza, encefalitida, ehrlichióza, babesióza, ricketsióza a bartonelóza.  Pro úspěšnou léčbu je nejdůležitější včasná diagnóza nemoci. Největší chybou, které se lidé běžně dopouštějí je, že klíště po vyjmutí z kůže likvidují. Zbavují se tak možnosti velmi rychle určit riziko nákazy přímo z klíštěte, pomocí moderní technologie ve specializované laboratoři.
___
___


Jak připravit a zabalit klíště k vyšetření:

Po vyjmutí z kůže vložte klíště do igelitového sáčku, neprodyšně uzavřete a odešlete do laboratoře. Je jedno jestli je klíště živé či mrtvé či zda bylo postříkáno desinfekcí. Nejdůležitější pro vyšetření je tělo (zadeček) klíštěte. V laboratoři následuje izolace DNA a stanovení přítomnosti původců onemocnění (detekuje se tedy genomový materiál původců onemocnění). Informace o infekčnosti zaslaného klíštěte je doručena většinou do šesti pracovních dní od obdržení vzorku.


Cena za vyšetření klíštěte na infekční nemoci - ceník

  • klíšťová encefalitida cca. 750,- Kč
  • borelióza cca. 600,- Kč
  • ehrlichióza cca. 600,- Kč
  • babesióza cca. 600,- Kč
  • bartonelóza cca. 600,- Kč

Proč zasílat klíště k vyšetření:

Analýza klíštěte zjistí, zda je či není klíště přenašečem závažných onemocnění jako jsou borelióza, encefalitida (klíšťovka) či ehrlichióza. V případě, že je přenašečem některé z těchto infekcí má tato informace zásadní význam nejen pro pacienta ale i pro jeho lékaře. Pokud je výsledek negativní nemusí se pacient téměř s jistotou obávat vzniku onemocnění.
V případě, že je klíště přenašečem boreliozy může lékař preventivním nasazením antibiotik předejít vzniku onemocnění. V každém případě je důvodem ke kontrolnímu odběru krve cca po 6-ti týdnech od napadení klíštětem. Přechod do dalších stadií nemoci bývá provázen trvalým zhoršením kvality života. V případě, že je klíště přenašečem encefalitidy může mít tato informace zásadní vliv na včasně zvolený způsob léčby v případě propuknutí onemocnění. V případě ehrlichiózy má informace o infekčnosti význam zejména pro osoby se sníženou imunitou, či pro osoby s jiným závažným např. kardiovasculárním onemocněním. Lze rovněž předejít rozvoji onemocnění včasným nasazením antibiotik.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny