Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Technika Elektronická mrtvá schránka, USB flash disk ve zdi - informace, instalace

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Elektronická mrtvá schránka, USB flash disk ve zdi - informace, instalace Email
Sobota, 15. leden 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5071x
mrtva-schranka-usb-flash-disk-informace-instalace.jpgNetradiční street art v podobě zazděných flash disků, který se na konci loňského roku začal šířit z New Yorku do celého světa, se poprvé objevil i v České republice. Takzvané Dead Drops nabízejí lidem anonymní prostor pro sdílení libovolných dat. První zazděný USB flash disk můžete najít i ve zdi Červeného kostela v Brně.
___
___


mrtva-schranka-usb-flash-disk.jpgPrvní "mrtvá schránka", ke které jde přes USB port připojit například notebook, se ve zdi kostela na brněnském Komenského náměstí objevila letos 9. ledna. Umístil ji tam student oboru Teorie interaktivních médií Masarykovy univerzity.


Dead Drops

se poprvé objevily koncem loňského roku (tedy v roce 2009) v New Yorku jako součást uměleckého experimentu Arama Bartholla. Umělec projektem nabídl nový způsob, jak sdílet data.

Instalace mrtvé schránky do zdi

Je k tomu potřeba flash disk a rychleschnoucí beton. Disk, který se předem musí zbavit plastového obalu a omotat páskou, se zabetonuje do jakékoliv zdi, kde je nějaká díra tak, aby byl konektor přístupný všem.

Mrtvou schránku, která obsahuje soubory readme.txt and manifesto s informacemi o projetu, je pak ještě třeba vyfotit. Fotografie ulice, místa a USB flash disku pak dalším nadšencům na internetu pomohou schránku najít.

Lidé, kteří chtějí schránku ve svém okolí umístit, by si však měli dát pozor. Majiteli budovy, kterým může být soukromá osoba nebo město, by se totiž jejich snažení nemuselo zcela líbit. Samozřejmě je to cizí majetek a na cizím majetku se takové věci dělat nesmějí. Je proto vhodné požádat o svolení majitele nemovitosti.
Mrtvé schránky se šíří do celého světa


Na celém světě se podle dostupných informací nachází v současné době asi 130 mrtvých schránek. Velká část z nich leží na území Spojených států, odkud projekt pochází, desítky jsou ale k nalezení i v Evropě.

Mezi poslední země, kam se Dead Drops dostaly, patří kromě české republiky například i Polsko. V slezských Katovicích ji shodou okolností pomáhal umístit právě brněnský student.

 


Související odkazy:

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny