Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Technika Bílý šum - ochrana před odposlechem skrytými mikrofony, štěnicemi, diktafony

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Bílý šum - ochrana před odposlechem skrytými mikrofony, štěnicemi, diktafony Email
Středa, 13. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7164x

bily-sum-generator.jpg

Bílý šum se používá pro ochranu prostoru před odposlechy různých typů a před skrytými záznamníky zvuku. Dovoluje uživateli jednat v naprostém soukromí beze strachu možného zaznamenání rozhovoru jednající stranou nebo třetí osobou. Generovaný bílý šum znemožňuje jakýmkoliv způsobem zaznamenat diskrétní rozhovor.

___
___

Bílý šum

Blokuje tedy možnost odposlechu pomocí diktafonu, bezdrátového mikrofony (štěnice), skryté bezdrátové kamery, odposlechu prováděného pomocí mobilního telefonu a před odposlechem prováděným pomocí kontaktního mikrofonu (stetoskopu) nebo prostředky využívajícími pro snímání zvuku laserovou technologii (vibrace skla). Úroveň šumu lze manuálně dle potřeby regulovat.

Záznam zvuku pořízený při zapnutém generátoru bílého šumu, nelze v případě dodržení správné úrovně šumu, žádným způsobem zrekonstruovat a získat tak obsah sdělení.
Generátory tedy produkují bílý šum, což je náhodný signál, který v praxi obsahuje všechny frekvence v daném kmitočtovém pásmu a který má stejný výkon v každém, stejně širokém, pásmu frekvencí. 
Šum nelze z nahrávky v současné době žádnými prostředky odfiltrovat. Ke generátorům je možné většinou připojit piezokeramické akustické měniče nebo externí reproduktory.

Před odposlechem prováděným pomocí kontaktního mikrofonu (stetoskopu), odposlechy založenými na laserové technologii (vibrace oken) nebo dalšími prostředky využívajícími pro získání informací obvodový plášť budovy nebo kanceláře, lze chránit pomocí piezokeramických měničů umístěných na oknech, zdích, dveřích a dalších místech.

Instalací piezokeramických měničů na vnitřní stěny nábytku případně i jiné předměty a další vybavení uvnitř střeženého prostoru, lze vytvořit doplňkovou ochranu proti operativně umístěným přenosným odposlechům (bezdrátové mikrofony, diktafony a jiné záznamníky).

Další funkcí některých generátorů je vytváření akustického tónu, který slouží k aktivaci odposlechových prostředků spínaných zvukem. Akustický tón je pro tento účel optimalizován a je zcela nezaměnitelný. Aktivovaný odposlechový prostředek lze poté odhalit a lokalizovat například pomocí detektoru štěnic.

Jak šum slyší odposlouchávající osoba

Různě. Může jít o trvalý šum jako by byla zapnutá klimatizace nebo vysavač (nerozumíte vůbec nic) nebo může jít např. o sérii rychlých šumových ran, hovor je těmto rušivým efektům nerozpoznatelný (není rozumět co si odposlouchávané osoby říkají) - hovor si pak můžete představit takto: "a............ch..............m.............d............si............bo............mi
................k.................fe...................c................
"


bily-sum-generator.jpgGenerátory bílého šumu

Šumový generátor - zařízení, které produkuje bílý šum. Tento šum se váže na piezoelektrické a magnetody-namické měniče. Generátor tak znemožňuje provádět "dálkové snímání akustické informace".
Cena - pohybují se v částce kolem 10-15 tisíc Kč.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny