Dobré dopoledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Kolik stojí zbrojní průkaz 2010 - cena za zkoušku, lékařský posudek, vystavení

kolik-stoji-zbrojni-prukaz-cena
kolik-stoji-zbrojni-prukaz-cena
Možná jste se stejně jako já rozhodli, že si uděláte zbrojní průkaz. Jak už to tak v životě bývá, všechno něco stojí a platí to i v tomto případě. Žadatel o zbrojní průkaz si hradí zkoušku komisařem, pobyt na střelnici v době zkoušky (do částky jsou zahrnuty i náklady za nábojnice), dále platíte za vyšetření praktickým lékařem (případně psychlogem) a nakonec za každou skupinu na zbrojním průkazu. Na kolik to tedy vše vyjde?

___
___

 

Kolik stojí vystavení zbrojního průkazu 2018 - cena za zkoušku komisaře, lékařský posudek, ad. 

  • za zkoušku způsobilosti odevzdáte zkušebnímu komisaři částku 300 Kč, (jde o tzv. správní poplatek, tedy je to částka stanovená zákonem, platíte ať zk. uděláte nebo neuděláte úspěšně, platí se souhrnně za všechny skupiny ZP, ne tedy za každou spinu ZP zvlášť)
  • taxa za užití střelnice, zbraně a za patrony je ve výši 1.100-1.200 Kč (záleží na správci střelnice, kolik si "naúčtuje")
  • potvrzení o zdravotní způsobilosti stojí 300-400 Kč (záleží na lékaři), v případě že praktický lékař doporučí návštěvu a vyšetření psychologem, hradíte částku adekvátně vyšší (za psychologické vyšetření kolem 700 Kč)
  • za každou skupinu, kterou budete mít ve svém novém zbrojním průkazu uhradíte správní poplatek ve výši 500 Kč (pokud máte např. skupinu A, C, E, platíte 1500 Kč), hradí se formou kolků a kolky odevzdáte na Policii
  • nepovinný kurz (teorie od instruktora + střelby) může přijít kolem 300 Kč (jen teoretická průprava) až po 1000 Kč (teorie + odměna za užití zbraně instruktora + částka za vystřílené nábojnice)

Zbrojní průkaz tedy přijde celkem na cca. 3000-4000 Kč.kolik-stoji-zbrojni-prukaz-cena

kolik-stoji-zbrojni-prukaz-cena

 

TESTY NA ZBROJNÍ PRŮKAZ KE STAŽENÍ ZDARMA ZDE (online verze, PDF, Word)

 

Formuláře - zbrojní průkaz, nákupní povolení