Příjemnou noc, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak udržet opálení po celý podzim - tipy a rady

jak-udrzet-opaleni-po-cely-podzim-tipy-a-rady

jak-udrzet-opaleni-po-cely-podzim-tipy-a-rady
Opálení dokonale zakrývá jemné nedostatky pokožky, jako jsou strie nebo pigmentové skvrny. Proto není divu, že si my ženy libujeme, když se snědé vrátíme z dovolené. Jenže ouha! Už po týdnu začíná opálení blednout a v tom horším případě se kůže rychle olupuje. Nemusíte se vzdávat. Opálení lze podle odbornic na stravování a krásu udržet déle i bez pravidelných návštěv solária, jen přírodními cestami.

___

___

„Namažte“ se mrkví

Mrkev je známa svým obsahem betakarotenu, který přispívá k snědému zabarvení pokožky. Slyšeli jste však o mrkvové masce? Když nanesete jemně nastrouhanou mrkev rovnoměrně na svoji pokožku, bude výsledkem hezké a přírodní opálení. Důležité je rovnoměrné rozprostření, aby opálení bylo souvislé a neměli jste na pokožce skvrny.

Jak je známo, mrkev také blahodárně působí na barvu pokožky samotnou konzumací. Pijte pravidelně čerstvě vylisovanou mrkvovou šťávu. Barviva, která mrkev obsahuje, se postarají o zabarvení pokožky.

 

Jezte „červenou zeleninu“

Také rajčata obsahují beta-karoten. A vedle něho i zdraví prospěšný lykopen (obsahuje ho i červená paprika). Ten dle vědeckých výzkumů účinně pomáhá v prevenci rakoviny. Ale pozor. Množství, a tedy účinky lykopenu se při tepelném zpracovávání zvětšují. U vitamínů to platí naopak: tepelným zpracováním jich ubývá. Co s tím? Ideální je míchat rajčata syrová i tepelně upravená. Připravit z nich můžete rajčatový salát nebo je můžete krátce podusit a podávat s celozrnnými těstovinami.

 

Používejte kvalitní peeling

Téměř zlidovělá je představa, že peeling urychluje blednutí kůže. Peeling odstraní jen odumřelou pokožku, zatímco opálení je i v jejích nižších vrstvách. Zároveň zmiňuje přirozený jev, kdy opálení postupně bledne. V některých přímořských letoviscích nabízejí peeling mořským pískem nebo zrníčky tamnějšího ovoce. Ten lze využít i uprostřed dovolené. Jen byste se několik hodin po této kosmetické proceduře neměli vystavovat slunci, protože jemná zrníčka podráždí pokožku. Po dovolené si dopřávejte peeling jednou týdně – kůže bude vypadat mladší a prokrvenější.


Zvláčňujte pokožku krémy s oleji

Na udržení opálení lze také doporučit natírání pokožky krémy či oleji. U nich se podle její rady vyvarujte laciných přípravků ze supermarketů, které neobsahují téměř žádnou výživu. Pokud chcete své pleti dopřát to pravé, radí sáhnout po flakoncích a tubách, jež obsahují výtažky z olejnin. Když si chcete dopřát luxusní péči, pořiďte si přípravky s arganovým, mandlovým nebo meruňkovým olejem, který chrání pokožku. Naproti tomu se snažte vyhnout se koupelím, protože se při nich kůže více odmočí. Lepší je sprcha s vláčným tělovým sprchovým gelem. Teplotu vody střídejte – pokožka se prokrví a opálení více vynikne.

 

Nechte vyniknout zbytky opálení oblečením

Když začne hnědá kůže blednout, lze leccos „zachránit“ vhodnými barvami oblečení. Podle odbornice na krásu tmavší barvu zvýrazníme tím, že si na sebe oblečeme světlé odstíny. Doporučuje růžovou, pudrovou, bílou nebo bledě modrou. Tmavé barvy jako černá, tmavě modrá, tmavě zelená, šedivá, nebo hnědá vám naopak opálení stáhnou.

Prodlužovat opálení bohužel nelze donekonečna. Jsou typy lidí, kteří zblednou dřív a ti, kterým tmavší odstín drží na kůži déle. Vše je individuální. Ale i když vám opálení nevydrží tak dlouho, jak byste si přáli, odbornice se shodují na jednom: péči o kůži není radno zanedbávat v žádném ročním období.