Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Jak požádat o zvýšení platu nadřízeného, šéfa, zaměstnavatele - 7 rad, tipů

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Jak požádat o zvýšení platu nadřízeného, šéfa, zaměstnavatele - 7 rad, tipů Email
Pondělí, 01. srpen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8995x
jak-pozadat-o-vyssi-plat-zvyseni-mzdy-vzor-rady-tipy.jpgJe možné, že pracujete od rána do večera, vaše kolegyně je dlouhodobě v pracovní neschopnosti nebo je na mateřské dovolené a Vy děláte práci za ni. Na Vašem platu se to ale vůbec neprojevilo. Pociťujete nespravedlnost a chtěla byste požádat nadřízeného o zvýšeníplatu. Jak na to? Jak slušně a taktně upozornit, že si zasloužíte víc? Informace najdete právě v této stránce.

zvýšení platu po zkušební době

Zvýšení platu, mzdy vzor


  1. Sjednejte si S předstihem schůzku s nadřízeným, na níž budete žádat o navýšení platu. Bude-li se ptát, proč se s ním chcete setkat, řekněte mu pravdu. Už v den, kdy si schůzku domlouváte, mějte v hlavě všechny argumenty. Může se totiž stát, že s vámi šéf bude chtít mluvit hned.
  2. Udělejte si přípravu - zjistěte si, jaké jsou průměrné platy ve vašem oboru, o kolik se zvýšily za poslední rok,  případně jaký je jejich růst ve vztahu k délce praxe. Zformulujte si nejméně tři argumenty, proč si vyšší plat zasloužíte, a počítejte s tím, že reakce na vaši žádost mohou být různé. Připravte se na smlouvání, takže si řekněte o částku o něco málo vyšší, než je ta, kterou byste chtěli.
  3. Rozhodnutí prodiskutujte s partnerem. Podpoří vás a může pomoct zformulovat vaše důvody. Pokud vám to nebude připadat směšné a partner bude ochotný, sehrajte si doma scénku napodobující situaci, která vás čeká. Umožní vám to kvalitně se připravit.
  4. V den schůzky se nestresujte, v klidu se nasnídejte, vyřiďte, co je třeba. Věnujte velkou péči oblečení, zvolte ho v souladu s vaší profesí a pozicí, nezapomeňte na vhodné oblečení, event. u žen líčení.
  5. Od rána se "laďte" na schůzku, myslete pozitivně. Na setkání byste totiž měli jít s pocitem, že budete úspěšní.
  6. Máte-li poraženeckou náladu nebo jste předsvědčeni, že si vyšší plat stejně nezasloužíte, zvažte, zda si o vyšší mzdu vůbec chcete říct.
  7. Při setkání s nadřízeným buďte věcní, vyvarujte se zbytečných emocí. Nenechte se odvést od tématu, držte se svých argumentů a trvejte na nich. Pozor, neshazujte práci ani výkony kolegů! I když znáte výši jejich platu, nikdy to nepoužívejte jako argument!
  8. Pokud se na zvýšení nedohodnete, držte emoce na uzdě, nevyhrožujte a nebuďte agresivní. Naopak navrhněte, že byste se ráda k diskusi za určité časové období vrátila. Jste-li ovšem rozhodnutá, že buď dostanete vyšší plat, nebo odejdete, řekněte to hned. (I v euforii, že vám "to vyšlo", se neopomeňte domluvit na dodatku k pracovní smlouvě s datem platnosti.)
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny