Příjemnou noc, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Co je to bossing, co znamená bossing - definice

co-je-to-bossing-definice.jpgPokud nevíte, co je to bossing, buďte rádi. Tento pojem označuje nejmodernější formu šikany čili poněkud drsnější přidušování podřízených nadřízeným. V Americe už se uplatňování těchto nevybíravých způsobů na pracovišti dostalo i k soudu. U nás zatím jen do Občanského juda, Černých ovcí a podobných televizních pořadů. Inu, moc zamotá hlavu leckomu a může se stát, že z úplně normálního kolegy se získáním funkce stane povýšený blbec.
___
___

Co je to bossing - definice

Jak může vypadat bossing v praxi? Vciťme se do toho, jak myslí šéf bossingař:

Ignorování zaměstnanců

Máte špatný den nebo prostě jen nemáte náladu na ty lidi, kterým velíte? Tak dělejte, jako by tam nebyli! Nasaďte si tmavé brýle a ignorujte pozdravy. To je ostatně to nejmenší, čím je můžete rozhodit... Běda ale, jestli nepozdraví oni vás.

Chcete dovolenou? Jedině někdy až bude škaredě a to ještě možná!

Žádá-li podřízený o dovolenou na svátky či prázdniny, sdělte mu, že to by chtěli všichni. Takže má smůlu. Ovšem i v obdobích, kdy nesvítí slunce ani nepadá sníh a dovolenou tudíž obvykle nechce nikdo, dělejte drahoty a kyselé obličeje.

Petr nebo Pavel ... nevím kdo jste.

Pleťte si jména. Janě říkejte Dano, DaněJano. Když si vás někdo dovolí opravit, zeptejte se, zda má jeho jméno nějaký vliv na chod firmy. Pro oživení můžete jména všem průběžně měnit. Vyvrcholením tohoto povyražení je okamžik, kdy si pozvete do kanceláře Janu i Danu najednou a položíte některé z nich otázku. Ať odpoví kterákoli, řeknete "vás jsem se neptala" a znechuceně je pošlete pryč.

Kruci, tak kdo je tu šéf?!!!

Vyhlaste soutěž o nápady na zlepšováky. Po vyhodnocení oznamte, že nikdo nevymyslel nic, co by stálo za to. Dobré návrhy potom uveďte do praxe jako svoje vlastní. Můžete to klidně udělat okamžitě, alespoň si vychutnáte ty překvapené obličeje, když budete podřízeným zadávat "svoje" náměty ke zpracování.

Nejste na poradě, dostanete za uši!

Nepřítomnost na poradách zásadně netrpíte, proto jejich termíny vyhlašujete týden dopředu. Sem tam ale počkejte dva tři dny, až si všichni přeorganizují program tak, aby poradu stihli, a termín změňte. Kdo to nestihne, ten ať se těší!

Zadám úkoly, které podřízení nezvládnou

Když vás nic nehoní, pověřujte speciálními úkoly zásadně ty, kteří je obvykle nedělají. Vzniká tím větší pravděpodobnost, že se jim to nepovede a budete je mocí kvalitně a od plic zkritizovat.

Na koberečku? Jen ať to slyší i ostatní!

Na "kobereček" si podřízené nezvěte jednotlivě do kanceláře. Utrhujte se na ně tak, aby to viděl a slyšel někdo další. To je pro ně totiž ještě trapnější.


Nelíbí se Ti to? Za bránou čeká dalších 5 na Tvé místo!

Pro udržení image diktátora je dobré neustále zdůrazňovat, kterak hned za dveřmi stojí celé davy dychtící po získání zaměstnání. Pokud se vám podaří někoho skutečně vyštvat, nedopusťte, aby uvolněná pozice zůstala byť jen pár dnů volná. I kdyby měl nového zaměstnance předstírat někdo z vaší rodiny.