Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Jak naučit štěně poslušnosti a správným návykům

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak naučit štěně poslušnosti a správným návykům Email
Sobota, 05. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3858x

jak-naucit-stene-poslusnosti-a-spravnym-navykumTeď je štěně sladkým miminem, ale za pár měsiců z něho bude dospělý pes. Proto je dobré začít s výchovou hned. Důležité je naučit štěně kde má pelíšek, kde může vykonat potřebu a také jak ho naučit poslušnosti. Už od prvého dne je nutné stanovit pevná pravidla hry a jasné povely pro jednotlivé úkony.

___
___


Pelišek

Ještě než si přinesete štěňátko domů, měli byste vědět, kde bude mít pelíšek. Od prvního dne pobytu musí pejsek znát své míšto a vy to musíte důsledně dodržovat. Asi nejčastější chybou majitelů je braní štěněte do postele. Později bude těžké ho to odnaučit. Pes nepochopí, proč už s vámi nemůže spát a bude se cítit nespravedlivě káraný.


Hygiena a vykonávání potřeby

Berte štěně ven hned po probuzení a po jídle a když je neklidné. Vykoná-li svou potřebu na správném místě, nadšeně je pochvalte. Pokud se mu v bytě stane malér, v žádném případě je nesmíte trestat jinak než slovně ("FUJ"). Hned je vyneste ven a pokud se zde vyvenčí, pochvalte je. Venku pro štěně najděte chráněné místo. Ideální je rychle dosažitelný kout zahrady. Vyhledejte však několik různých míst, aby psík neměl dojem, že může svou potřebu vykonávat jenom tam a nikde jinde. To by pak vedlo k tomu, že na vycházce jinou cestou by se štěně nevyvenčilo, zato doma by potom vyrobilo loužičku.


Poslušnost

Mezi 8. a 16. týdnem života se tvoří základy úspěchu i neúspěchu výchovy štěněte. Buďte jemní, ale důslední. Už od prvého dne je nutné stanovit pevná pravidla hry a jasné povely pro jednotlivé úkony. Než yvedete pejska na první procházku, začněte ho zvykat na nošení obojku. Ze začátku mu ho dávejte na krátkou dobu a nesundávejte ho, i když se pes bude převracet nebo kňučet. Postupně prodlužujte čas nošení obojku. Podobně naučíte štěně nosit náhubek, (začněte měkkým koženým).

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny