Příjemnou noc, dnes je úterý 18.6.2024, svátek slaví Milan, zítra Leoš.

Hračky pro potkany - kolotoč, balonek s dobrotou, větvičky na okusování ad.

hračky pro potkanyPotkan je milé, inteligentní a hravé zvířátko. Aby se nenudil, tak je dobré jej nejen často pouštet na procházku z klece, ale také mu poskytnout nejrůznější druhy zábavy ve formě hraček. Pojďme se podívat na některé z nich. V jednom z předchozích článků o potkaních sputnicích, domečcích, tunelech a košících jsem se dozvěděli o tom, že je náramně zábavné hrát si na schovávanou.

 

 

Další možností, jak zabavit potkana, je nabídnout mu jídlo netradiční formou, například ve formě špízů, nebo v balonku s otvorem, odkud si potkan musí pamlsek sám vydolovat, vložit zeleninu či ovoce do tzv. "salátové koule", umístit nejrůznější zeleninu na klec případně do misky s vodou, tak aby potkan musel vyvinout jistou dávku úsilí a akrobacie, aby se dostal k zasloužené odměně.

koule na pamlsky pro potkany

koule na pamlsky pro potkany

Potkani také rádi hrabou. Neváhejte jim proto do domečků, krabic nebo na dno klece umístit natrhané papírky, nebo papír ze skartovačky. Taktéž lze na dno krabice naplněné papírem umístit poklad ve formě pamlsku.

Každý potkan rád okusuje a tím si obrušuje zuby. Nepohrdne nejrůznějším dřevěným vybavením klece (žebříky, domečky), proto je lépe mu nabídnout větvičky ovocných stromů nebo břízy (dají se dokonce koupit, pokud máte možnost, tak je přímo nastříhejte z chemicky neošetřených stromů), případně zakupte dřevěné hračky určené pro hlodavce. Nevhodnými dřevinami pro potkany jsou větve z jehličnatých stromů, z tisu, túje, rododendronu, akátu či šeříku.

větvičky pro potkany

 

Kolotoč lze potkanovi také zakoupit, ale myslím si, že žádného potkana nebude bavit po nějakou delší dobu. Nezapomeňte při koupi kolotoče myslet na potkaní ocásek a nekupujte kolotoč, který je "šprušlový", protože by se potkan mohl ošklivě poranit.

kolotoč pro potkany

 

Nezapomínejte na to, že nejlepší hrou je hra ve dvou - ať už s potkaním kamarádem, nebo s člověčím parťákem. Potkan je kontaktní zvíře a pokud zůstane sám a nedostane se mu pozornosti, bude se nejen nudit, ale i trpět.