Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Domácí barvení vlasů - zásady, tipy, rady a doporučení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Domácí barvení vlasů - zásady, tipy, rady a doporučení Email
Úterý, 03. prosinec 2013 | Vložil: Bc. Ilona Krátká (kosmetička) | Zobrazeno: 2995x

domaci-barveni-vlasu-zasady-tipy-rady-a-doporuceniIdeální samozřejmě je, když svěříte změnu tónu vlasů či dobarvení profesionálovi. Je ale jasné, že pokaždé to nejde. Někdy chybí čas, jindy zase peníze. Jak to zvládnout bez větších závad i doma? To vám poradí Bc. Ilona Krátká - kosmetička.

___

___


Vyberte si správný odstín

Výsledek by měl působit co nejpřirozeněji. Určitě se vám nepovede napoprvé "přeskočit" plynule z černé na platinovou blond. Pokud chcete měnit barvu vlasů doma, ideální je, když je zesvětlíte či ztmavíte maximálně o dva stupně.

 

Barvy musíte mít dostatek

Máte vlasy dlouhé až na ramena? Pak vám asi nebude jedno balení stačit Pořiďte si aspoň dvě, abyste v průběhu aplikace najednou nezjistila, že vám barva vyšla jen na půlku hlavy.

 

Odstín vyberte podle barvy svépleti

Při nákupu barvy se rozhodujte i podle toho, jestli jste studený, či teplý typ. V tom duchu byste si měla i vybrat optimální tón. K bledší pokožce se hodí béžové a popelavé tóny, k červené a růžové sednou karamelové a zlatavé.


Nejprve udělejte test

Než začnete s nanášením barvy, udělejte si nejprve test na kůži, jestli nejste na přípravek alergická. Ideální je, když si nejprve nabarvíte jen jeden pramen, abyste si vyzkoušela, jakého odstínu přesně dosáhnete a jak dlouho bude barva působit. Pokud výsledky dopadnou dobře, můžete se pustit do práce.


Barvu naneste rovnoměrně

Před barvením vlasy důkladně pročešte. Následně je rozdělte na čtyři části a každý pořádně promněte barvou odspoda nahoru a obráceně (samozřejmě v rukavidch), aby se vám barva nanesla rovnoměrně po celé délce. Vlasy pak můžete stočit do drdolu, zakrýt fólií a nechat působit


Nezapomeňte na opláchnutí

Po uplynuti stanovené doby vlasy důkladně vypláchněte vodou, umyjte šamponem a naneste výživnou kúru. Pak už je můžete učesat tak, jak jste zvyklá. Pozor, barvu byste měla po šesti týdnech znovu oživit!


Změna bavy vlasů z tmavé na blond - co dělat?

Dobré, i když ne zaručené, je vyzkoušet si blondatou paruku. Ujistíte, jak vám sluší a jak byste se se světlými vlasy cítila. Bez péče a pomoci kadeřníka bych se do zesvětlování vůbec nepouštěl. Z tmavých vlasů je přechod na světlejší postupný, trvá asi dva až tři měsíce - tedy dvě až tři barvení. Velmi opatrně je třeba zacházet s hodně tmavými nebo černými vlasy. Než na celkovou barvu bych vsadil na melíry a místo "bílé" blond spíše plavé varianty. Světlení vlasy samo o sobě vlastně pálí, proto je potřeba o ně hodně pečovat, využívat dobré a individuálně volené produkty po konzultaci s kadeřníkem.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny