Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Chování kočky - předení, pohled, tření o nohy, masírování předními tlapkami

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Chování kočky - předení, pohled, tření o nohy, masírování předními tlapkami Email
Neděle, 23. červen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10306x

chovani-kocky-predeni-pohled-treni-o-nohy-masirovani-prednimi-tlapkamiKočka dokáže být neskonale zábavná, ale snaha pochopit, co si právě myslí nebo jakou má náladu, ve vás může vyvolávat pocit marnosti. Naučte se porozumět chování vašeho mazlíčka. Co znamená předení, pohled kočky a mrkání, tření o nohy nebo přešlapování či masírování hrudníku páníčka nebo peřin postele. 

___

___

PŘEDENÍ ZNAMENÁ SPOKOJENOST NEBO TÍSEŇ

Předením vyjadřují kočky spokojenost i tíseň. Vůbec nejtypičtějším projevem kočky je předení. Tímto zvukem dokážou vyjádřit prakticky cokoliv. Lidem tak dávají najevo, že jsou spokojené. Někdy však také prosí o pomoc. Pokud kočka touží po vaší pozornosti, bude mňoukat. Vrčením, syčením
a prskáním vás varuje. Kočky umí i švitořit, to když se zdraví matka s koťaty, nebo když dospělá kočka vítá svého majitele.

 

POHLED A MRKÁNÍ

Když kočka vidí cizince či možného protivníka z řad koček i lidí, nemrká a neuhýbá pohledem. Naopak, zavře-li v kočičím světě oči, jde o projev maximální důvěry a náklonnosti. Pokud bezstarostně pomrkává a malátně přivírá oči, dává najevo svému pánovi, že mu zcela důvěřuje.

 

TŘENÍ O NOHY = ZNAČKOVÁNÍ PÁNÍČKA

Víte, proč se vám proplétá kočka mezi nohama a otírá si o vás hlavu? Není to jenom výzva k mazlení. Kočky mají na tlamičce pachové žlázy, kterými si značkují své teritorium. Pokud si o vás energicky otírá hlavu, označuje si vás jako osobu, která je v jejím výhradním vlastnictví.

 

PŘEŠLAPOVÁÍ NA HRUDNÍKU NEBO NA POSTELI = MASÍROVÁNÍ MLÉČNÉ ŽLÁZY

Když vám bude kočka přešlapovat na hrudi, není to znak netrpělivosti, ale nenápadný projev lásky. Rytmickým masírováním předními tlapkami kočka opakuje tzv. "mléčky krok" z doby, kdy byla malým kotětem a stimulovala tímto pohybem tok mléka své matky kočky.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny