Dobrý večer, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Alkohol, alkoholismus a celebrity - herci, zpěváci, hudebníci, režiséři

Celebrita a alkoholismus - alkoholizmusČas od času se dozvíme, že některá známá osobnost má problémy s alkoholem. U některých je to jen bulvární žvást (např. u herečky Šafránkové), ale je mnoho takových, u kterých je to skutečně pravda. Všechny osoby, které jsou na této stránce, byly ověřeny a jejich problém s alkoholem v minulosti byl dle nebulvárních médií opakovaně potvrzen. Stránka je dělena na české a zahraniční celebrity.
___
___

 

ČESKÉ CELEBRITY

 

Vladimír Menšík (herec)
narozen 9.10.1929 Ivančice , zemřel 29.05.1988

"Na rozdíl od jiných alkoholiků nepodléhal změnám nálad. Jen uvnitř si zoufal. Když točil filmy Ikarův pád a Tažní ptáci z protialkoholní léčebny, cítili jsme, že hrál sám sebe," vzpomíná jedna z hereček.
"Laďa si prožil i delirium tremens, lezli po něm odporní brouci a nakonec se kvůli alkoholu stal v podstatě barvoslepým. Byl na kolenou a zabušil u docenta Skály v jeho slavné léčebně Tajemství u Apolináře. Vyléčil se a pak snad tři nebo dokonce čtyři roky vůbec nepil," říkají pamětníci.
Recidiva přišla u Menšíka nezaviněně, kvůli léku na astma, který mu někdo přivezl ze zahraničí a který obsahoval alkohol. Celý kolotoč se roztočil znovu...

Fotografie této celebrity ...

Oldřich Kaiser (herec, léčen)
narozen 16.05.1955 Liberec

Populární herec Oldřich Kaiser má své alkoholové období za sebou. Minulostí jsou opilecké excesy, kdy urážel diváky, svlékal se na veřejnosti nebo skočil policistovi na záda s tvrzením, že je klíště. Manželka Naďa Konvalinková se s ním kvůli tomu rozvedla a dcera Karolina utekla z domova. Vše je ale zapomenuto. Léčení v psychiatrické léčebně na Vysočině, kam na konci loňského roku na vlastní žádost nastoupil, bylo úspěšné.Zase tráví čas s rodinou a zahrál si i v dlouho očekávaném filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále.

Fotografie této celebrity ...

Iveta Bartošová (zpěvačka)
narozena 8.4.1966 v Čeladné

V létě 2007 mnou v mládí velmi obdivovaná Ivetka nastoupila k protialkoholní léčbě do Psychiatrické léčebny v Kroměříži. Nebudu lhát, že jsem byl překvapen, když jsem se to dočetl a snad bych ani nevěřil, kdybych viděl z léčebny několik fotografií. Snad to ani není překvapením, když se v médiích objevovala v nejrůznějších "zajímavých" situacích - např. pokus o sebevraždu, intenzivní pronásledování expřítelem, ad..
Asi si vytrpěla v životě své. To však není omluvou, tím spíš, že má syna, kterého vychovává. Moc jí držím palce, aby vše zvládla a aby byla zase šťastná jako kdysi.

Fotografie této celebrity ...

Lenka Kořínková (zpěvačka, herečka)
narozena 2.03.1956 Opava

Podobně jako u Oldřicha Kaisera i u Lenky Kořínkové musela být zrušena její vystoupení (např. na dětském večírku) pro její opilost.

Jednou dokonce byla nalezena ve škarpě s lahví a to že pije sváděla na své osobní problémy. Foto zde.

Dle informací z listopadu 2006, kdy byla "načapána" jak v jedné pražské hospůdce "saje" jeden litr zlatavého moku za druhým a s chabou výmluvou, že i pivo je dietní (Lenka je známá propagací svých diet), tedy má s alkoholem problémy nadále.

Fotografie této celebrity ...

Bolek Polívka (herec)
narozen 31.07.1949 Vizovice

Bolka znáte např. z filmů Dědictví aneb kurva hoši gutentag, Bathory, Skřítek, Černí baroni, Pupendo, Pelíšky, ad.

"Něco jiného je myslet si, že máte alkohol pod kontrolou, a opravdu ho pod kontrolou mít. Jak mě občas popisují, zdá se, že to už někdy nezvládám. Mým měřítkem je, když ráno nevím, co jsem večer dělal. To je pak hodně nebezpečné," přiznává svůj věčný boj Polívka, který si panáčka slivovice dopřeje rád už po ránu.

Viděl jsem na chlast umírat kamarády a na druhé straně pod vlivem červeného vína básníky, jak jim to nádherně šlo. Byli to chlapi, kteří popíjeli každodenně dobré víno a byli v takové nadformě. To je asi ten ideál. Zpíjení se, kdy bolí duše a pijete kvůli otupění a zapomnění, to je zase ten druhý pól," říká Polívka, který sám také žal několikrát pořádně zapil.

Fotografie této celebrity ...

Klára Jerneková (herečka)
narozena 14.1.1945 Praha , zemřela 31.7.2003

Ztvárnila roli princezny Pampelišky ve stejnojmenném filmu, hrála manželku M. Donutila ve filmu Hotel Helbich a mnoho dalších rolí.

Po odchodu manžela z jejího života se začala stále více přátelit se sklénkou alkoholu.

Kdysi jedna z nejvytíženějších hereček trávila celé dny v nejbližší hospodě ve společnosti štamgastů. Tahali z ní peníze, ale herečce to bylo jedno. Aspoň s někým mohla promluvit, když už na ni kolegové z branže zapomněli.

V terminálních stadiích měla halucinace (zřejmě delirium tremens), kdy viděla v bytě svou maminku, která byla již roky po smrti.

Informace byla ověřena a je pravdivá.

Fotografie této celebrity ...

Jiří Wimmer (herec, léčen)
narozen 21.09.1943, zemřel 25.1.2001

Hrál např. ve filmech: Jáchyme, hoď ho do stroje; Jára Cimrman ležící spící. Jeho poslední film byl Nebát se a nekrást (1999).
Vystupoval s Karlem Černochem v pořadu "Možná přijde i kouzelník".

Ačkoliv byl publikem milován, trpěl častými depresemi, které si zeslaboval pitím alkoholu.

Byl léčen, několik měsíců abstinoval, ale pro potíže s partnerkou opět začal pít. Měl opakované neúspěšné pokusy o sebevraždu.

Zemřel pod koly autobusu, kdy mu bylo naměřeno 2,5 promile alkoholu v krvi.

Fotografie této celebrity ...

Miroslav Etzler (herec, léčen)
narozen 22.12.1964 Ostrava

Znáte jej jako ředitele Krauze z rodinného seriálu Pojišťovna štěstí. Pan Etzler se léčil v pražských Bohnicích po 16letém pití alkoholu. Nyní abstinuje.

Přiznává že s alkoholem byl i za volantem a dokonce že hrál v divadle. Jeho manželka na tom byla podobně - viz Vilma Cibulková.

Fotografie této celebrity ...

Vilma Cibulková (herečka, léčena)
narozena 25.03.1963 Ostrov nad Ohří

Manželka Miroslava Etzlera. Léčila se a nyní abstinuje.

Fotografie této celebrity ...

Jiří Krampol (herec)
narozen 11.7.1938 Bustehrad

Již řadu měsíců se na stránkách různých (nejen bulvárních) novin ukazují informace o tom, že má tento herec potíže s pitím alkoholu. Pije často, nadměrně a dělá mu to v soukromém i veřejném životě potíže.

Fotografie této celebrity ...

Jaromír Nohavica (herec, zpěvák, léčen)
narozen 7. 6. 1953 Ostrava

Léčil se v roce 1991, v roce 2002 natočil film "Rok ďábla" z prostředí protialkoholní léčebny.

Během rozhovoru s novinářem vypil klidně flašku rumu; lil si ho do skleničky od hořčice, normálně konverzoval a pak odešel rovným krokem jako Rus.Bylo i hůř. Při koncertech zapomínal texty, povídal nesmysly, občas upadl... Někdy se dokonce probudil pod širákem.

Je zajímavé, jak mu kamarádi věřili - tušili jsme, že dokáže přestat, protože je hrozně silný, shodují se. "Takové osobnosti si většinou věří a mají se natolik rády, že závislost porazí," říká například Karel Plíhal.

Ve dvaadevadesátém začal Nohavicovi nový život, a když napříště slavil narozeniny, tak s limonádou a kávou (ačkoliv hostům nakoupil whisky ve velkém, protože rozhodně nebyl a není lakomec).

Fotografie této celebrity ...

 

Tomáš Hanák (herec, léčen)
narozen 27.03.1957 Kremnica

Hrál v desítkách filmů, např. Panic je na nic, Kletba bratří grimů, Skřítek, ad..

Osobně jsem slyšel Tomáše Hanáka na rádiu Frekvence 1, jak popisoval svou závislost na alkoholu a léčbu. Informace je tedy potvrzena a je pravdivá. V nynější době Tomáš abstinuje. Patří mezi mé oblíbené herce.

Fotografie této celebrity ...

Eva Holubová (herečka, léčena)
narozena 7.3.1959 Praha

Znáte ji např. z filmu Skřítek, Jak se krotí krokodýli, Requiem pro panenku, ad. asi dvaceti pěti filmů.

Eva Holubová trpí endogenními depresemi (přesmyknutí do černoty, útlumu, vyčerpání, nechuti a všudypřítomné únavy) a alkohol byl po ni zpočátku antidepresivem. Za kraťoučkou úlevu však platila příliš vysokou cenu. Alkohol začal ničit její vztahy s nejbližšími, narušoval její práci a v neposlední řadě ochroml její vůli. Díky podpoře svých blízkých se však Eva Holubová odhodlala podstoupit protialkoholní léčbu a za pomoci odborníků byla úspěšná. S depresivními stavy se potýká dodneška, ale dokáže jim již lépe čelit a neřeší je alkoholem.

Fotografie této celebrity ...

Štěpánka Haničincová (herečka, moderát.)
narozena 30. 9. 1931, zemřela 27. 10. 1999

Dětmi milovaná průvodkyně pohádkovým světem Štěpánka Haničincová zemřela údajně pod vlivem alkoholu, kdy upadla na ústřední topení. Herečku, moderátorku, dramaturgyni a autorku televizního Dětského kabaretu dohnalo k pití to, že už nemohla vystupovat v televizi a pracovat pro děti, a pak prý i to, že se nedokázala vyrovnat se stárnutím. Zesnulou pohádkovou „babičku“ objevil její dospělý syn, když si k ní nesl vyprat špinavé prádlo.

(Poznámka autora webu: Dodnes si vzpomínám, když jsem před rokem 1986 chodil do školy a ona vystupovala v nějakém pravidelném pořadu v televizi - zřejmě již zmiňovaný Dětský kabaret - kdy jsme se celá třída ve školce na ni dívali a doslova jsme ji milovali. O to pro mě krutější a překvapivější je její životní konec, který jsem si právě dnes při pátrání v její zálibě alkoholu přečetl.)

Fotografie této celebrity ...

Vladimír Dlouhý (herec)
narozen 10. 6. 1958, Praha

„Vypadá to, že se zase pořádně rozpil,“ opatrně připouštějí hercovi kolegové z Divadla Kalich spekulaci, že herec znovu pije.„Tentokrát to ale není tak hrozné jako kdysi. Bujaré pijatiky u něj dřív bývaly na denním pořádku.“

Vynikající herec a bývalý dětský objev z Kachyňova filmu Už zase skáču přes kaluže (Adam) měl problémy s alkoholem už před lety. Zarudlá tvář, kalný pohled - tak ještě před necelými pěti lety vypadal nenalíčený herec, který se do povědomí diváků zapsal jako dívčí idol Petr Majer ze seriálu Arabela.

„Vydatně popíjel lahváče i během představení a na jeho výkonu to bylo znát,“ potvrdila SuperSpy jeho kolegyně z Divadla na Vinohradech.

Jeho kolegové o něm říkají: "Vysedával v laciných bufáčích, každého kolem urážel a vypadalo to, že se chce upít k smrti."

Tento herec natočil asi 35 filmů.

Fotografie této celebrity ...

Karel Augusta (herec, léčen)
narozen 20. 6. 1935, Praha, zemřel 30.5.1998

Modrooký komik toho stihl hodně, a to ho ještě o dost času připravily hospody, v nichž rád sedával. Nakonec se mu právě alkohol stal osudným.

Napřed vystudoval klavír, flétnu a harmonii na konzervatoři, pak herectví na DAMU, kde ho učili například Vítězslav Vejražka a Bohuš Záhorský. Talentovaný komik se dostal na první štaci do Uherského Hradiště a neštěstí bylo hotovo. Pilo se tady všechno, co teklo a šlo přepálit. Začaly první problémy s játry, ale tenkrát se ještě Karel dokázal vzepřít - narukoval na vojnu a dal organismu na dva roky odpočinout.

Jednou řekl v hospodě, že je Husák vůl a šel z jeviště. Nezoufal si, šel kamarádovi pomáhat do hospody, dokonce si udělal kuchařské zkoušky. Měl na tohle povolání buňky, vzpomeňte si, jak přesvědčivě hrál šéfkuchaře v seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka.

Jeden čas herec Augusta dokonce griloval kuřata ve stánku na Černém Mostě.

Zamiloval se do kolegyně Dagmar, opustil rodinu. Snažil se kvůli svému pokladu omládnout, přestal téměř pít pivo a dával si víc vína. Skutečně shodil bezmála třicet kilo, ale smutnou zásluhu na tom měla i těžká nemoc. Augustovi kolegové mají pocit, že se na sklonku života chtěl vrátit k manželce Aleně, ale už to nestihl. / Léčen byl v Nemocnici u Apolináře.

Fotografie této celebrity ...

Roman Skamene (herec)
narozen 2. 10. 1954

Roman Skamene má dlouhodobě potíže s alkoholem. Z tohoto důvodu jej přestal uznávat a spolupracovat s ním jeho dlouholetý divadelní kolega Luděk Sobota.

Sobota doslova říká na dotaz proč v dubnu 2006 Skamene nehrál ve hře >Duševní hyena< i když byl v programu napsán toto: "Roman už poněkolikáté zklamal. Prostě se opil a nepřišel. Ještě krátce před představením jsem s ním mluvil, něco zablekotal, ale přesto slíbil, že dorazí. Bohužel, sliby chyby, čekali jsme zbytečně."

"S Romanem jsem nadobro skončil. Už dál prostě nemohu tolerovat jeho alkoholové výstřelky a čekat, zda se náhodou objeví, nebo ne. Nemám na to prostě nervy. Je to nezodpovědné nejen kvůli divákům, ale i kvůli mně a hereckým kolegům," kategoricky uzavřel Luděk Sobota.

V aktivních letech hrál ve více než 30 filmech.

Fotografie této celebrity ...

Igor Bareš (herec, léčen)
narozen 16.04.1966, Olomouc

Z poslední doby tohoto herce znáte např. ze seriálu Pojišťovna štěstí. Vidět jste jej mohli však i ve filmech Horákovi; Krev zmizelého; Poslední vlak; Výlet; Zítra to spustíme ad.

Pokusy o sebevraždu, psychiatrická léčebna, alkoholismus, ochrnutá ruka po rvačce v opilosti, zabavený řidičák… To není horor! To je život Igora Bareše.

Své první potíže s alkoholem měl po vystudování JAMU, kdy si začal nekontrolovaně užívat života a také alkoholu, který po několika měsících přestal zvládat a pil denně. Dobrovolně šel na léčení.

Přestože absolvoval tříměsíční protialkoholické léčení, pití se nezbavil. „V podstatě mě tahle nemoc provází dodnes. Už nepiju jako kdysi, když jsem se dostal do ústavu v Brně. To jsem byl dost vyřízený. Nyní se snažím ctít heslo, že není důležité žít bez alkoholu, ale žít s alkoholem. Mám poměrně hodně práce, a pokud pracuju, nepiju. Před představením nepiju celý den a po něm si něco málo dám,“ říká Bareš.

A právě v těchto alkoholických obdobích se několikrát pokusil i o demonstrativní sebevraždy! „Dva tři pokusy jako řezání žil nebo otrava plynem tam byly,“ nechce populární Harry říct nic bližšího. Po pár sekundách se k tomu ovšem postaví jako chlap a přiznává: „Bylo štěstí, že plyn, který jsem si večer pustil, netrávil. Byl totiž zemní. Ráno jsem vstal, kohoutky pozavíral, vyvětral a šel do práce. A žíly? Ty jsem si pořezal na zápěstí, když jsme hráli v severních Čechách divadlo pro studenty, kteří tam česali chmel. Našli mě kolegové, odvezli do Žatce, kde mě zašili, a druhý den jsem hrál dál.

Fotografie této celebrity ...

Eva Jakoubková (herečka)
narozena 8. 2. 1952 , zemřela 16. 5. 2005

Jakoubková žila opravdu naplno a pít jí chutnalo vždycky. Nejraději měla bílé víno, kterého dokázala vypít neuvěřitelné množství. Nejen vínu holdovali roky společně se svým mužem, zpěvákem Petrem Novákem.

Eva manželův odchod nesla velmi těžko. Deprese a hektolitry alkoholu uzavřely bludný kruh, z kterého pro Jakoubkovou už nebylo cesty zpět.

Musela opustit milovaný Činoherní klub, nebyl o ni zájem ve filmu ani v televizi. K tomu všemu se ještě navíc přidalo podezření, že trpí rakovinou. Ani to jí však v pití nezabránilo. Všechny její i Novákovy úspory začal polykal alkohol. Musela si začít půjčovat od známých a bývalých kolegů, kteří ji opouštěli. Za svůj život natáčela asi v 15 filmech, mj. např. Synové a dcery Jakuba skláře, ad.

"Strašná škoda, krásná a inteligentní ženská, ale bílé víno nad ní bohužel zvítězilo," lituje hereččina promarněného života a neuvěřitelných alkoholických konců textař Pavel Vrba.

Měla cit a chtěla rozdávat radost. "Jenže měla ráda víno. A důvod, proč ho už před léty začala konzumovat taková kvanta, vůbec neexistoval. Prostě jí to jen chutnalo," řekl textař jejího bývalého manžela Petra Nováka, Pavel Vrba.

Další informace o Evě a Petru Novákovi jsou zde.

Fotografie této celebrity ...

František Husák (herec)
narozen
24.05.1936 Praha , zemřel 08.11.1991 Praha
Znáte jej např. z filmů: série filmů Homolků; Vlak dětství a naděje; Jako jed; Ostře sledované vlaky; 30 případů majora Zemana; Jáchyme, hoď ho do stroje ad.

Nenapodobitelný představitel mnoha posmutnělých upozaděných mužů nedokázal odolat alkoholu. Nakonec byl zřejmě i hlavním viníkem jeho předčasné smrti. "Můžu upřímně říct, že jsem pana Husáka střízlivého snad neviděla," přiznává vdova po legendárním starším Homolkovi, tedy Josefu Šebánkovi, Marie Šebánková (83). "Přitom na druhou stranu na Frantovi požívání alkoholu nebylo znát. Choval se pořád stejně, ať zrovna pil nebo ne," říká Marie.

František bohužel dozpíval a doplul příliš brzo. Na konci února 1991 o půl jedenácté večer se vracel z Mělnické restaurace. Pěkně to klouzalo, což bylo pro alkoholem už tak nejisté nohy peklo. Za pár minut ho kamarádi našli ležet na zemi, v prstech ještě držel zapálenou cigaretu. Nebylo to poprvé, co končil podobným horizontálním způsobem, takže parťáci bohužel ani vzdáleně neuvažovali o tom, že by měli zavolat sanitku. Naložili kamaráda do auta, odvezli domů k mamince a uložili do postele. Ráno už herec s nikým nekomunikoval a přivolaný lékař mohl jen konstatovat krvácení pod mozkové pleny následkem zranění způsobeného silným úderem do hlavy.

Eva Olmerová (jazzová zpěvačka)
narozena 1934, zemřela 1993

Žila bouřlivý a klikatý život plný zpěvu, cigaret, alkoholu a drog. Podle očitých svědků dokázala za jeden večer vypít i dva litry vína. Jednou se pod vlivem alkoholu i nabourala v osobním automobilu.

Boris Hybner (herec, mim, nyní abstinent)
* ???

Borise Hybnera znáte např. z filmů Rafťáci, Čert ví proč, Pupendo, Pelíšky, Rozpuštěný a vypuštěný, ad.

Boris Hybner se netají svou závislostí na alkoholu a především tím, že ji dokázal překonat. O tomto svém bývalém problému byla natočen dokument - více zde.

Fotografie této celebrity ...

Rudolf Rokl (slavný pianista, léčen)
± 23. 9. 1997

Byl léčen v Červeném dvoře u Českého Krumlova. Reálně ho můžete vidět ve filmu "Oběti a vrazi," kde si zahrál hráče na syntetizátor na oslavě narozenin Jany (Ivany Chýlkové) v restauraci (pozice ve filmu: 6:30, 9:20, 12:40 minuta - to už syntetizáor sklízí a odchází ze scény).

Rokl má i svůj památník - viz zde.

Fotografie této celebrity ...

Martin Frič (významný režisér)
± 23. 9. 1997

Velký režisér měl jen jednu chybu a tou byla slabost pro alkohol. Probouzel se kvartálně a pak vládl bez milosti, až oblíbený režisér několik dní vůbec nevěděl o světě. Tak se stalo, že Frič doslova "propil" smrt vlastní milované manželky. Zhroutil se. Když pak konečně vystřízlivěl, požádal o pomoc odborníka docenta Skálu.

Tvůrce sto deseti nesmrtelných celovečerních filmů, jako byl například Kristián nebo Škola, základ života, dostal od lékařů přísný zakáz požívání alkoholu. Zabít ho totiž v posledních letech mohla i jediná sklenka.

"Jednou, až mi bude všecko fuk, si z toho báječnýho koňáčku naleju pořádnýho frťana," řekl Frič Miloši Formanovi, který u něj byl na návštěvě a v příborníku náhodně našel láhev koňaku.

Ta chvíle nastala 21. srpna 1968, když do Československa vtrhla okupační vojska. Martin Frič už nechtěl dál žít. Otevřel dlouho ukrývaný koňak a pomalu vypil celou láhev. Druhý den ho posluhovačka našla v bezvědomí. Zemřel po pěti dnech.

Fotografie této celebrity ...

Další české osoby: Petr Haničinec, Slávka Budínová, Jana Šulcová, Petr Kott, Michal Penk, Marcel Vašinka, Petr Svojtka, Martin Frič, Nataša Gollová, Klement Gottwald, Bohumil Hrabal, František Hrubín, Gustav Husák, Petr Novák, Leoš Suchařípa, Adina Mandlová, Lída Baarová, Věra Ferbasová, Vlasta Fialová, Hana Vítová, ad.

 

ZAHRANIČNÍ CELEBRITY

David Hasselhoff (herec, léčen)
narozen 17.07.1952 Baltimore, Maryland, USA

Definitivně se prý dokázal zbavit osudné závislosti na svém největším nepříteli - alkoholu! "David je jako vyměněný. Už to není ten věčně ztrhaný, upracovaný chlap s flaškou v ruce. Sice pořád natáčí, ale nepije a má teď čas i na mě!" libuje si jeho manželka Pamela Bach (41).

Fotografie této celebrity ...

Mel Gibson (herec, režisér, léčen)
narozen 03.01.1956 Peekskill, New York, USA

"Posilněn alkoholem jsem nejednou udělal několik věcí, které byly velice špatné a za které se stydím a omlouvám," Mel - jinak režisér filmu Umučení Krista.
"Choval jsem se jako neřízená střela, když jsem byl zadržen. Řekl jsem věci, na které si vůbec nepamatuji a které jsou ohavné. Hluboce se stydím za vše, co jsem řekl, a omlouvám se každému, koho se to dotklo. Bojoval jsem s alkoholem celý život a takhle to dopadlo," litoval Mel svého činu.

Fotografie této celebrity ...

Gérard Depardieu (herec, léčen)
narozen 27.12.1948 Châteauroux, Indre, France

Ve své autobiografii "Žiju" poprvé otevřeně říká: "Dlouhá léta jsem si myslel, že nejsem žádný alkoholik. Když to o mně tvrdili, zuřil jsem. Až dnes to uznávám. Jsem skutečně alkoholik, který se musí léčit. Alkohol mi zničil život a zabíjí mě."
Depardieu dokonce přiznává, že už kvůli svému nezřízenému pití musel podstoupit transplantaci jater. V roce 1998 způsobil pod vlivem alkoholu na své motorce nehodu a přežil jen zázrakem. Kvůli své závislosti a také práci (má za sebou na 165 filmových rolí) se mu rozpadla rodina a jeho syn Guillaume (33) o něm mluví jako o "bezcharakterním praseti".
Alkoholu holduje už 28 let a pomoc hledá herec u psychoterapeutů. Je člověkem plným komplexů a pochybností. "Jako mladý muž jsem si připadal tak ošklivý, že jsem si nedovedl představit, že by se do mě mohla zamilovat nějaká žena," říká hvězda. Útěchu našel ve svém povolání a také v prokletém alkoholu.

Fotografie této celebrity ...

Robbie Williams (zpěvák)
narozen 13.02.1974

Byl závislý na alkoholu v roce 2002, o jeho dalším alkoholovém osudu jsem nenašel informace.

Fotografie této celebrity ...

Ben Effeck (herec, léčen)
narozen 15.08.1972

Přiznal svou silnou závislost a byl léčen. Pro prestižní cenu Teen Choise Award si musel "odskočit" z léčby.

Fotografie této celebrity ...

Další zahraniční osoby: Kiefer Sutherland, Colin Farrell, Nick Nolte, Matthew Perry, Anthony Hopkins, Mel Gibson, Paris Hilton, Antthony Hopkins, Boris Jelcin, Marilyn Monroe, Jack London,  Edgar Allan Poe, ...

 Problematika alkoholismu detailně na www.alkoholik.cz