Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Právo a sebeobrana Výpis z rejstříku trestů přes internet - jak na to a cena.

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Výpis z rejstříku trestů přes internet - jak na to a cena. Email
Pondělí, 31. březen 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 45316x
resjstrik_trestu_pres_internet.jpg Zajímá vás, jestli je možné požádat přes elektronickou podatelnu o výpis z rejstříku trestů, kdo to může udělat a kolik to stojí? Jestli ano, pokračujte ve čtení na této stránce.

 

 

Od 1.ledna 2008 se podstatně zjednodušilo vydávání výpisů z rejstříku trestů. Do konce roku 2007 musel každý žadatel buď čekat několik týdnů než mu bude výpis doručen poštou nebo musel dojet do sídla Rejstříku trestů v Praze nebo do některé z jeho poboček v Brně, Ostravě, Plzni, či Karlových Varech.

Od 1.1. 2008 již nelze žádat o výpis z rejstříku trestů na okresních státních zastupitelstvích. Žádosti o výpis z rejstříku trestů dnes přijímají

  • všichni notáři
  • krajské úřady, obecní úřady pověřené vedením matriky
  • městské úřady (ve velkých městech i úřady městských částí) pověřené vedením matriky,
  • zastupitelské úřady ČR cizině,
  • v sídle Rejstříku trestů v Praze (Praha 4, Soudní 1) a na jeho pobočkách v Brně (krajský soud), Ostravě (krajský soud), Plzni (Okresní soud Plzeň- sever) a Karlových Varech (okresní soud)

Nezáleží přitom na místě pobytu žadatele, žadatel si může vybrat k podání žádosti kterékoliv z výše uvedených míst. Není třeba vyplňovat žádnou písemnou žádost. Stačí, když se žadatel dostaví na některé z výše uvedených míst a osobním dokladem (nejlépe občanským průkazem) prokáže svou totožnost.
Příslušný pracovník údaje žadatele vyplní přímo do počítače a žádost odešle prostřednictvím počítačové sítě. Obratem pak získá výpis, který vytiskne a předá žadateli. Za výpis se platí poplatek ve výši 50,- Kč. Pokud by ten, komu je výpis žadatelem předkládán (např. zaměstnavatel) měl pochybnosti o pravosti výpisu, může i ho ověřit bezplatně na internetu na adrese http://epodatelna.rejtr.justice.cz/webform/zadostAutent.jsp
Získání výpisu z rejstříku trestů se tedy značně zjednodušilo. Obecně je nutno říci, že písemně (dopisem) o výpis z rejstříku trestů žádat nelze a nelze tak učinit ani elektronickou žádostí učiněnou přímo žadatelem, a to ani tehdy, vlastníte-li tzv. elektronický podpis.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny