Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Právo a sebeobrana Porušení, porušování domovní svobody - definice, sankce, postih a trest (sazba)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Porušení, porušování domovní svobody - definice, sankce, postih a trest (sazba) Email
Pátek, 04. červenec 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9148x
porusovani_domovni_svobody_trest.jpgJak je definováno porušení osobní svobody a kdy tento stav nastává? Jaká je sance za tento tresný čin a kdy jak je klasifikován v rámci toho, když musel někdo překonat zábrany?
___
___

§ 238

Porušování domovní svobody

(1) Kdo neoprávněně vnikne do domu nebo do bytu jiného nebo tam neoprávněně setrvá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.


(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, užije-li při činu uvedeném v odstavci 1 násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí nebo překoná-li překážku, jejímž účelem je zabránit vniknutí.


(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, jestliže užije při činu uvedeném v odstavci 1 násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí a takový čin spáchá se zbraní nebo nejméně se dvěma osobami.

 


Laicky řečeno: Trestní postih za trestný čin porušování domovní svobody nastupuje podle § 238 tr. zákona za čin, kterého se dopustí pachatel, který neoprávněně vnikne do domu či do bytu jiného, nebo tam neoprávněně setrvá.

Důraznější trest hrozí tomu, kdo při podobném činu užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí nebo překoná překážku, která měla podobnému počínání zabránit. 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny