Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počty, čísla, významy přísloví, definice Počet hvězd, hvězdiček na vlajce EU, kolik hvězd má vlajka evropské unie a jak vypadá

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Počet hvězd, hvězdiček na vlajce EU, kolik hvězd má vlajka evropské unie a jak vypadá Email
Pátek, 05. červen 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13284x
pocet_hvezdicek_na_vlajce_eu_kolik_ma_hvezd.jpgTak, jako nemá modrá barva evropské vlajky žádný vztah ke konkrétní zemi či politické straně, neztělesňuje dvanáct zlatých hvězd počet členských států unie z roku 1986, kdy se z evropské desítky stala vstupem Španělska a Portugalska evropská dvanáctka a všechny instituce EU začaly vlajku používat jako svůj oficiální symbol.
___
___

Informace o vlajce evropské unie

Modrá barva je ztělesněním naděje, tak jako je číslo dvanáct v tradici mnoha evropských kultur znakem úplnosti a dokonalosti. Rok má dvanáct měsíců, stejně jako ciferník hodin dvanáct číslic a hvězdy jsou na evropské vlajce uspořádány právě tak jako číslice na ciferníku. Vlajka je obdélníkovitá, přičemž její šířka činí dvě třetiny délky.
Vlajka byla přijata jako evropský symbol již v roce 1955, kdy Evropská unie existovala pouze jako Evropské společenství uhlí a oceli, jež tehdy mělo šest členů. Postarala se o to jiná instituce – Rada Evropy, která vznikla o šest let dříve jako organizace, jež má za cíl hájit na kontinentě i jinde ve světě lidská práva, stejně jako propagovat evropskou kulturu a evropské hodnoty.
 
Evropská vlajka je jediným znakem, který jako takový používá Evropská komise. I když její vyvěšování není upraveno právem Evropských společenství, je dobrým zvykem, že modrá vlajka s dvanácti hvězdami visí před sídlem prezidenta a vlády členských zemí unie.
 
Evropská vlajka je chráněna na základě registrace, kterou u Světové organizace duševního vlastnictví provedla Rada Evropy v roce 1979.

 

Více  info na: http://europa.eu/abc/symbols/emblem/index_cs.htm

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny