Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počítače a internet Co je to ultrabook - rozdíl proti notebooku, vlastnosti ultrabooku

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co je to ultrabook - rozdíl proti notebooku, vlastnosti ultrabooku Email
Čtvrtek, 27. březen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8981x

Do dnešního dne jsem nevěděl co je to ultrabook. Naštěstí se mi dostal do rukou šikovný článek, kde je to vysvětleno: Ultrabookem se myslí ultratenký, ultralehký, ultravýkonný notebook, který vydrží na baterie aspoň 5 hodin, z režimu spánku se zapne do 7 sekund, v režimu spánku je online, takže aktualizuje data a má stylový vzhled. To jdou rozdíly proti notebooku.

___

___

Tenhle menší, levnější a výkonnější notebook má řadu nesporných výhod. Je mobilnější a také skladnější, tudíž se lépe přenáší a převáží. Dále má rychlejší start. Přenosné počítače v dnešní době dělíme na klasické notebooky, miniaturní netbooky a ultrabooky. Klasické notebooky se vyznačují většími rozměry i výkonem, avšak mají menší výdrž na baterie. Oproti tomu miniaturní netbooky mají opačné parametry, tedy malé rozměry i výkon, ale dlouhou výdrž na baterie.
Ultrabook má to nejlepší z obou segmentů, už proto jistě najde řadu příznivců. Na první pohled jsou tedy ultrabooky zajímavou nabídkou a ultra tenké notebooky mají šanci zažít podobný vzestup, jako před několika lety zažívaly tenké mobilní telefony (například Motorole V3x se tehdy říkalo Super žiletka).
Společnost Intel, která vlastní ochrannou známku ultrabooku, už dnes odhaduje, že do jednoho roku by ultrabooky mohly tvořit až 40 procent z celkového prodeje všech notebooků.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny