Dobré odpoledne, dnes je pondělí 4.3.2024, svátek slaví Stela, zítra Kazimír.

Přímé bankovnictví - elektronické bankovnictví, internetbanking, on-line bankovnictví

prime-elektronicke-bankovnictvi-internetbanking-online.jpgPřímé bankovnictví zahrnuje  elektronické bankovnictví, internetbanking, on-line bankovnictví a další kombinace výrazů - to vše označuje tzv. přímé bankovnictví. Slovo "přímé" v tomto případě znamená "bez návštěvy banky". Spoustu věcí lze totiž snadno vyřešit jedním telefonátem či kliknutím myši. Přímé bankovnictví znamená, že člověk může být se svými penězi v kontaktu 24 hodin denně 7 dní v týdnu - a to doma, v práci i na dovolené v zahraničí.

___
___

Vše vyřídíte pohodlně, a hlavně rychle.

Navíc kromě času ušetříte i nějakou tu korunu - operace provedené přes internet či telefon jsou většinou o dost levnější, než když je zadáváte na pobočce. Internetbanking je výhodný i pro banky, proto vás některé účty za jeho používání dokonce odmění.

Výhody internetbankingu

 

  • ušetřený čas (nemusíte fyzicky navštívit banku, čekat tam dlouho ve frontě apod.)

  • ušetřené peníze (například nižší poplatky za prováděné operace než na přepážce)

  • nepřetržitý pracovní provoz (s bankou můžete komunikovat kdykoli, dle vlastních potřeb)

  • nezávislost na místě (s bankou můžete komunikovat odkudkoli, nemusíte se v určitý čas dostavit na určité místo - platební příkaz můžete uskutečnittřeba z bazénu hotelu na dovolené v Jihoafrické republice z mobilního telefonu)

  • přehled nejen o svém účtu, ale často i o dalších produktech banky, které klient využívá (úvěrové, vkladové nebo spořící).


Budoucnost bankovnictví je bezpochyby právě v internetu. Stále oblíbenější je proto také placení po internetu, například pomocí platebního systému PaySec, který umožňuje provádět platby bezpečně během několika minut a navíc zcela bez poplatků.