Dobrý večer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Online srovnávače tlačí ceny povinného ručení dolů

povinne-ruceni-auto-www.topsrovnani.czPlacení povinného ručení, nebo-li pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, se nevyhne žádný majitel automobilu. Povinné ručení je v České republice povinný produkt. V případě povinného ručení můžete vybírat z bohaté nabídky pojistek. Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?
___
___


Mezi nabídkami pojištění jsou opticky velké rozdíly. Liší se rozsah pojištění, krytí škod nebo možnosti připojištění. Zásadní jsou ale rozdíly v cenách pojištění. „Povinné ručení nenabízí pro majitele automobilu většinou žádné velké výhody. Je to produkt, který v případě nehody kryje poškozeného. Povinné ručení bychom měli proto vybírat především podle ceny,“ uvádí pojišťovací expert z portálu TopSrovnani.cz, který se specializuje na porovnání cen a nabídek povinného ručení.
povinne-ruceni-auto-www.topsrovnani.cz
Pro zjištění aktuálních cen povinného ručení pro konkrétní automobil jsou stále populárnější online srovnávače, které nabízí služby typu povinné ručení srovnání a kalkulačky cen. Internet umožňuje jednoduše porovnat nabídky pojišťoven. Vzniká tím tlak na nabídky a ceny pojišťoven a celková cena pojištění přes internet může být o desítky procent nižší, než v případě stejného pojištění vyřízeného na přepážce v pojišťovně.
Značná část motoristů zbytečně utrácí tím, že povinné ručení vyřizují osobně na pobočkách pojišťoven nebo uzavírají nevýhodné povinné ručení přímo při koupi vozidla. „Pokud uzavřete povinné ručení v autobazaru, může cena za povinné ručení pro Škodu Fabia překonat hranici 3000 korun, zatímco na internetu za stejnou nabídkou se stejným pojistným krytím zaplatíte poloviční cenu,“ uvádí v aktuální statistice TopSrovnani.cz. Stejná statistika spočítala, že až 85% motoristů může ušetřit v průměru 400 až 1800 Kč ročně na povinném ručení. Z konkurenčního boje pojišťoven vychází jako vítěz koncový klient.
Konkurence zvyšuje tlak na kvalitu nabízených služeb na internetu. Podle údajů online srovnávačů jsou žádosti o povinné ručení standardně zpracovány v řádech jednotek až desítek minut. Klienti získají dočasnou Zelenou kartu a všechny důležité podklady ihned do mailu, povinné ručení mohou využívat okamžitě po odeslání své žádosti. Následující pracovní den se odesílá tištěná Zelená karta poštou. Podle statistik TopSrovnani.cz využilo povinného ručení přes internet v posledních 3 letech přes 250 tisíc klientů.

Článek připravený ve spolupráci s tiskovým centrem portálu www.TopSrovnani.cz.