Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Peníze, finance, ekonomika Nákup v Polsku se vyplatí - ceny oblečení, potravin - příklady cen

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nákup v Polsku se vyplatí - ceny oblečení, potravin - příklady cen Email
Úterý, 17. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 57920x

nakup_v_polsku_se_vyplati.jpgČeský sen se plní za polskými hranicemi. Češi tam objevili luxusní nákupní centra, která se neliší od těch tuzemských. Až na jedno - mnohé zboží je tu za směšné částky. Např. džíny koupíte v přepočtu za 90 Kč, kožené boty za 690 Kč, 2 litry coca-coly za 18 Kč a litr Mirindy za 9 Kč.

 

___

„Na doporučení známého jsem vyrazil do Zhořelce. Prý tam teď jezdí každý. Ceny jsou tam opravdu neskutečné,“ popisuje současné zkušenosti s nakupováním v Polsku 27letý Milan. „Například jsem si pořídil dva elegantní kvalitní obleky zhruba za 5500 korun. V Česku bych za ně dal rozhodně přes 15 tisíc,“ dodává. Obleky přitom mají složení 80 procent bavlny a 20 procent hedvábí.


„Tradice nákupů v Polsku ze strany Čechů se táhne již z doby před rokem 1989. Tento trend pokračuje. Nemyslím si přitom, že velký vliv má výhodný kurz koruny vůči zlotému,“ řekl  analytik společnosti Capital Partners Josef Stoulil.


Ceny v Polsku

(ceny z nákupního centra Real ve Zhořelci)

Džíny : 90 Kč
Džíny Lewis: 500 Kč
Košile: 150 Kč
Kravaty: 250 Kč
Kožené boty: 690 Kč
Vycházkové boty: 180 Kč
Zimní obuv: 490 Kč
2 l Coca-Coly: 18 KčV Polsku je levněji díky tvrdší konkurenci. Místní obchodníci také často zboží zlevní, aby ho prodali více. A to i v moderních centrech, nejen na tržištích, kam jsme jezdili dříve.

Pryč jsou ty doby, kdy se do Polska jezdilo nakupovat se strachem. Člověk měl strach nejenom, že přijde o auto, ale i z pouličních zlodějů a falešných policistů, kteří vybírali podivné pokuty.

I v Polsku dnes vládne nálada západních nákupů, co víc, pro Čechy, kteří mají rádi především levné zboží, se příhraniční obchodní domy s desítkami butiků stávají velmi lákavým cílem. Proč je vlastně i kvalitní zboží v Polsku levné? Podle analytika společnosti Capital Partners Josefa Stoulila není jednoduché vysvětlit příčiny tohoto fenoménu.

„Pravděpodobně celková distribuce polských obchodníků bude mít nastaveny struktury jinak než v ČR. Mají nižší marži, nižší náklady na skladování, mezi výrobcem a kupujícím zřejmě bude méně zprostředkovatelů, tudíž i náklady práce mohou být nižší. Takový komplex nastavení ve finále vyústí v nižší prodejní ceny i poměrně kvalitního zboží,“ říká Stoulil.

Podle Milana Wenita z polského velvyslanectví je důvodem i větší konkurence. „Například výrobců obuvi či potravin
je strašně moc, proto musí prodávat levněji
,“ vysvětluje Wenit.
A co se tedy dá v Polsku koupit levně?

Textil Ceny oblečení jsou opravdu nízké. Tak například tříčtvrteční těžké kožené kabáty, které byste v Česku sháněli marně pod pět tisíc korun, koupíte v polském Zhořelci v přepočtu za zhruba 2 500 korun. Pokud máte náladu spíše na vycházkovou módu, pak vás jistě zaujme výprodej džín za 90 korun. To už si člověk může koupit patery a jedny používat jako montérky. Košile jsou k mání za 180 korun. Parfémy Projít se českou parfumerií, to chce v peněžence i odvahu. Toaletní voda
Tonino Lamborgini 150 ml, která u nás přijde zhruba na tisícovku, vyjde v Polsku jen na pár set.

Benzin Pokud se rozhodnete také vyrazit do Polska za nákupy, vyplatí se načepovat benzin na zpáteční cestu v Polsku. Rozdíl oproti českým cenám není sice markantní, nicméně dvě koruny na jednom litru rozhodně ušetříte.

Potraviny Také potraviny jsou v Polsku levnější než v Česku. Příklad? Litr oranžády Mirinda je u sousedů k mání zhruba za devět korun. Dvoulitrovou Coca-Colu koupíte za 18 korun.


Zdroj: metro.cz
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny