Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Peníze, finance, ekonomika Jak zvládnout půjčky aneb výpočet rozumného zadlužení online

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak zvládnout půjčky aneb výpočet rozumného zadlužení online Email
Čtvrtek, 22. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3995x
jak-zvladnout-zadluzeni-rozumne-zadluzeni-online-kalkulacka-onlineŘíká se, že jsou na tom Češi s finanční gramotnoství velmi špatně. Nepřiměřeně a bez rozmyslu se zadlužují (často na několika místech najednou), což v závěru může vést k tomu, že nestíhají pak splátky splácet. Důvodem může být například to, že jeden z manželů nebo partnerů přijde o práci a je na problém "zaděláno". Jak se přiměřeně zadlužit? Pomůže Vám online kalkulačka.
___
___


Přiměřené zadlužení, rozumné zadlužení - online kalkulačka

Formulář na stránce www.rozumnezadluzeni.cz je připraven pro lidi, kteří jsou rozumní a zvažují, zda je jejich zadlužení moudrým nápadem. Do tabulky anonymně zadáte své
  • příjmy
  • aktivní majetek
  • splátky dluhů
  • výdaje.
Pak už stačí jen kliknout na SPOČÍTAT a hned budete vědět na čem jste a jeste je vaše rozhodnutí se zadlužit správné nebo nikoliv.

Co je to koeficient rozumného zadlužení?

I když se vám může zdát, že je uspokojivá, a nic vás netíží, opak může být pravdou. Díky koeficientu snadno zjistíte, jak si stojíte a jestli vám nehrozí nebezpečí finančních problémů. Z koeficientu se také dozvíte, jak si upravit individuální finanční plán, abyste měli dostatečnou rezervu na neočekávané výdaje. Dostanete také radu, kam se obrátit v případě, že se domácnost dostane do nečekaných potíží.

Řada domácností často ani nemá dostatečnou rezervu pro případ, že by došlo k nečekaným událostem a výpadkům příjmů. Domácnosti si sice "užívají" (kupují drahé zboží a dovolené na splátky) - ale když přijde krize (např. ztráta zaměstnání), mají zpočátku menší, později velké problémy. Tyto případy pak pro některé domácnosti mohou skončit v krajním případě až exekucí.
Výpočtem koeficientu zadlužení zjistíte, v jaké skupině se nacházíte. A navíc se dozvíte, co dělat, abyste se nedostali do finančních problémů nyní ani v budoucnu.

 

primerene-rozumne-zadluzeni-online-kalkulacka

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny