Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Peníze, finance, ekonomika Ceny za volání jsou v ČR i 13x vyšší než v Rakousku - proč?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Ceny za volání jsou v ČR i 13x vyšší než v Rakousku - proč? Email
Úterý, 29. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3700x

cena-za-volani-mobilnim-telefonem-porovnani-ceska-republika-slovensko-polsko-rakouskoNejnižší tarif mobilních operátoru je u nás 13x vyšší než v Rakousku. Výzkum, který to tvrdí, nechal udělat poslanec Jan Husák. O předraženosti telekomunikačních služeb v Česku se už delší dobu mluví, ale poslanecký výzkum to potvrdil nade vší pochybnost.

___
___


Porovnání Česká republika, Polsko, Rakousko a Slovensko

Do průzkumu jsme zahrnuli všechny mobilní operátory v České republice, Polsku, Rakousku a na Slovensku. Server www.mobilmania.cz
navíc zjistil, že nejhorší rakouské tarify vycházejí zhruba třikrát lépe než nejlepší tarify u nás. A velké rozdíly platí i v případě, že jde o stejnou nadnárodní firmu! Například za služby, za které český občan dá 650 Kč, zaplatí zákazník rakouského operátora jen 122Kč, Polák 242 Kč a Slovák 440 Kč.


Proč platíme tolik peněz za telefonování?

A proč? Prý ty ceny chceme. To prohlásil ředitel Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák. Nejde o specialitu elektronických komunikací, ale o důsledek ochoty českých zákazníků takto vysoké ceny platit. Prý je to stejné jako u oblečení a podobných věcí. Kdyby Ceši nechtěli vydávat nadměrně vysoké částky, nikdo by je k tomu přeci nemohl přinutit.


Je to vlastně, jako kdyby vám lékař třeba předepsal lék na nějakou nemoc. Existovaly by tři, každý asi za 10 000 korun. Pacient přeci může přemrštěnou cenu odmítnout. Jenže nemoc ho může ohrozit na životě! Co si asi vybere? Většina z nás nejspíš "dobrovolně" zaplatí  požadovaných 10 000 korun. Telefonování samozřejmě není bezprostředně otázkou života a smrti. Naše civilizace se ovšem vyvinula tak, že telefony prostě potřebujeme. Mobilní přístroj je dnes takovou samozřejmosti, že už se aní na úřadech níkdo neptá, zda občan přístroj vlastní, či ne, a rovnou se zajímá o telefonní číslo. Bez dosažitelnosti mobilním telefonem prakticky neseženete práci. Na venkově jste bez spojení, protože telefonní budky se bezmála všude zrušily.


Platíme dobrovolně?

Mluvit za takové situace o dobrovolném placení vysokých částek za telefon je opovážlivost. To ředitel Dvořák to tentokrát přehnal. Za těchto okolnosti ale není divu, že Český telekomunikační úřad nijak ohledně cen nezasahuje, i když by mohl. Podle něj jsou ostatně částky za české telefonáty v evropském průměru.Nadějí na snížení cen za volání měl být Vodafone, tehdejší Oskar

Poslanec Jan Husák doufá, že se ceny sníži poté, co do Česka přijde další telefonní operátor. Svého času se ale s podobnou nadějí hovořilo o Oskaroví (dnes Vodafone), a výsledky vídíme. Možná nakonec nezbyde, než opravdu navždy přestat telefonovat.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny