Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Proč je snídaně nejdůležitější jídlo dne? Kdo snídá, netloustne a lépe se soustředí!

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Proč je snídaně nejdůležitější jídlo dne? Kdo snídá, netloustne a lépe se soustředí! Email
Středa, 17. září 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8797x
snidane_nejdulezitejsi_jidlo_dne.jpgSnídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Dodá nám dostatek energie a nastartuje metabolizmus. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří pravidelně snídají, nemívají takové problémy s váhou jako ti, kteří snídani vynechávají a také mají lepší schopnost soustředění. K snídani stačí jeden kelímek jogurtu, mistička müsli nebo půl krajíčku chleba s kouskem zeleniny nebo ovoce.
___

Snídejte a děláte něco pro své zdraví

Zdravá snídaně patří k šampiónům dobrého zdraví. Výzkumy ukazují, že lidé dopřávající si snídani konzumují více vitaminů a minerálů, méně tuků a cholesterolu. Výsledkem je štíhlejší linie, méně přejídání.

 

Start metabolismu, dobrá nálada, méně obezity, lepší pozornost a soustředění

Snídaně zažene pocit hladu, brzký příjem kalorií nastartuje metabolismus, tělo se udrží v rovnováze až do oběda. Prospěšnost snídaně potvrzují například i údaje Americké asociace pro výzkum srdečních onemocnění, které ukazují, že mezi snídajícími je méně obézních lidí, stejně jako pacientů nemocných diabetes. Stejný dopad uvádí například odborný časopis Journal of Food Science and Nutrition. Snídaně navozuje pozitivní náladu, připravuje vás k fyzické aktivitě. U dětí zvyšuje snídaně pozornost, soustředění.

 

Různorodá s malým obsahem tuku

K maximálnímu využití pozitivních efektů snídaně doporučují odborníci z Mayo kliniky snídani obsahující sacharidy, proteiny s nízkým obsahem tuku. Podle jejich názoru je klíčem komplexní strava s optimálním rozložením jednotlivých složek. Různorodost nikoli jedno zaměřené jídlo.

 

Nemám čas - opravdu? Co se nasnídat v práci?

Bez ohledu na zmíněné a dokázané pozitivní účinky snídaně, mnoho lidí první jídlo dne zanedbává. S odkazem na nedostatek času raději hladoví. Pro takové případy doporučují odborníci vzít si snídani sebou do práce a zkonzumovat ji během první hodiny vašeho pobytu v zaměstnání.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny