Dobrý večer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Potraviny jako afrodisiaka - vliv některých potravin na zamilovanost a sex

 

potraviny-jako-afrodisiaka-vliv-nekterych-potravin-na-zamilovanost-a-sex

potraviny-jako-afrodisiaka-vliv-nekterych-potravin-na-zamilovanost-a-sex
Hodně lidí považuje dobré jídlo před sexem za skvělou předehru. Když si pak ještě navíc dopřejí potraviny, které údajně vášeň povzbuzují, můžou skutečně zažít velmi příjemné intimní chvilky. Vědci ale účinek jídla na lidské libido popírají.

___

___

Jak to tedy je?

Hormony endorfiny, které se nám po těle „rozlijí" po výborném jídle, jsou prakticky stejné jako ty, které se uvolňují při orgasmu. Ovšem při souloži jich je o hodně víc. Když ale máte s dobrým pokrmem před milováním jen ty nejlepší zkušenosti, nenechte se odradit. Například už jen kvůli rituálu příjemné večeře při svíčkách...

 

Potravina jako afrodiziakum

Jahody

Jsou vynikající, voňavé, lahodné. I ony mají afrodiziakální účinek. V kombinaci se šampaňským bývají častou předehrou k intimním hrátkám. Jahody totiž zvyšují sexuální výkonnost díky vysokému obsahu zinku. Je v nich také velké množství vitaminu C, který zlepšuje imunitu, dále vitamin A, který chrání zrak a podporuje i plodnost.

 

Banány

Nejen, že mají tvar připomínající pánské přirození, ale kromě toho, že jsou plné draslíku, minerálů a vitaminů, obsahují také enzym bromelain, který podporuje mužské sexuální zdraví. Takový banán v čokoládě je spolehlivý prostředek pro žhavou erotickou noc.

 

Čokoláda

I vědci o ní mluví jako o potravině, která v nás dokáže vyvolat mimořádně příjemné pocity - téměř jako skvělé milování. Uvolňuje totiž do těla endorfin - zdroj štěstí a pohody. Obsahuje také amynokyselinu fenyletamin, která funguje jako přirozené antidepresivum a povzbuzuje libido.

 

Ústřice

Obsahují spoustu zinku. Ten podporuje produkci testosteronu, který reguluje ženské a mužské libido a sexuální funkce. Podle některých výzkumů může zinek zvyšovat počet spermií a jejich pohyblivost a zlepšovat mužskou potenci. Vtip jejich účinku je i v tom, že jsou tak drahé, že umožňují mužům oslňovat jimi své protějšky.

 

Kaviár

Je jako afrodiziakum uznávaný už odedávna. Fosfor obsažený v jikrách dokáže skvěle stimulovat nervové buňky a ty hrají důležitou roli při sexuálním vzrušení. V této lahůdce jsou bohatě zastoupeny i omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají snižovat krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi a mají i protizánětlivé účinky. Vitamin E zase kromě jiného zlepšuje kvalitu spermatu. Je obsažený i v cenově dostupnějším špenátu nebo ořechách.