Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Potraviny jako afrodisiaka - vliv některých potravin na zamilovanost a sex

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Potraviny jako afrodisiaka - vliv některých potravin na zamilovanost a sex Email
Středa, 23. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2647x

 

potraviny-jako-afrodisiaka-vliv-nekterych-potravin-na-zamilovanost-a-sexHodně lidí považuje dobré jídlo před sexem za skvělou předehru. Když si pak ještě navíc dopřejí potraviny, které údajně vášeň povzbuzují, můžou skutečně zažít velmi příjemné intimní chvilky. Vědci ale účinek jídla na lidské libido popírají.

___

___

Jak to tedy je?

Hormony endorfiny, které se nám po těle „rozlijí" po výborném jídle, jsou prakticky stejné jako ty, které se uvolňují při orgasmu. Ovšem při souloži jich je o hodně víc. Když ale máte s dobrým pokrmem před milováním jen ty nejlepší zkušenosti, nenechte se odradit. Například už jen kvůli rituálu příjemné večeře při svíčkách...

 

Potravina jako afrodiziakum

Jahody

Jsou vynikající, voňavé, lahodné. I ony mají afrodiziakální účinek. V kombinaci se šampaňským bývají častou předehrou k intimním hrátkám. Jahody totiž zvyšují sexuální výkonnost díky vysokému obsahu zinku. Je v nich také velké množství vitaminu C, který zlepšuje imunitu, dále vitamin A, který chrání zrak a podporuje i plodnost.

 

Banány

Nejen, že mají tvar připomínající pánské přirození, ale kromě toho, že jsou plné draslíku, minerálů a vitaminů, obsahují také enzym bromelain, který podporuje mužské sexuální zdraví. Takový banán v čokoládě je spolehlivý prostředek pro žhavou erotickou noc.

 

Čokoláda

I vědci o ní mluví jako o potravině, která v nás dokáže vyvolat mimořádně příjemné pocity - téměř jako skvělé milování. Uvolňuje totiž do těla endorfin - zdroj štěstí a pohody. Obsahuje také amynokyselinu fenyletamin, která funguje jako přirozené antidepresivum a povzbuzuje libido.

 

Ústřice

Obsahují spoustu zinku. Ten podporuje produkci testosteronu, který reguluje ženské a mužské libido a sexuální funkce. Podle některých výzkumů může zinek zvyšovat počet spermií a jejich pohyblivost a zlepšovat mužskou potenci. Vtip jejich účinku je i v tom, že jsou tak drahé, že umožňují mužům oslňovat jimi své protějšky.

 

Kaviár

Je jako afrodiziakum uznávaný už odedávna. Fosfor obsažený v jikrách dokáže skvěle stimulovat nervové buňky a ty hrají důležitou roli při sexuálním vzrušení. V této lahůdce jsou bohatě zastoupeny i omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají snižovat krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi a mají i protizánětlivé účinky. Vitamin E zase kromě jiného zlepšuje kvalitu spermatu. Je obsažený i v cenově dostupnějším špenátu nebo ořechách.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny