Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Lněné semínko - účinky na zdraví žen a na ženský organismus

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Lněné semínko - účinky na zdraví žen a na ženský organismus Email
Úterý, 15. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2766x

lnene-seminko-ucinky-na-zdravi-zen-a-na-zensky-organismus

 

Z pohledu výživové hodnoty jsou lněná semínka tzv. super potravinou. A my vám teď prozradíme, proč byste je měli konzumovat pravidelně! Semínka patří k opravdovým výživovým pokladům. Konzumujeme je nejlépe v syrovém stavu, kdy jsou nutričně nejhodnotnější. Tohle je 9 důvodů, proč bychom do svého jídelníčku měli zařadit variantu lněných semínek.

___

___

Účinky lněného semínka na lidské zdraví

  • Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku.
  • Velmi efektivně odstraňují z těla toxiny a jiné zdraví ohrožující substance. Takže jsou ideálním doplňkem při detoxikaci i dietě.
  • Vedle prospěšných omega 3 mastných kyselin obsahují lněná semínka také koncentrace fytoestrogenů lignanů, což jsou rostlinné estrogeny, které se v našem organismu chovají podobně jako estrogeny lidské. Konzumaci by se měly vyhnout pouze těhotné a kojící ženy.
  • Jeden ze způsobů konzumace a využívání přínosů lněných semínek je ve formě čaje. Jde také o jednu z nejjednodušších metod na zhubnutí – nepotřebujete se totiž omezovat v jídle a zbytečně hladovět. Tři lžíce semínek stačí přelít litrem vroucí vody a ideálně je nechat louhovat během noci. Ráno najdete konzistenci podobnou želatině, která je nejúčinnější. Pít byste jej měla 10 dní v kuse, pak si 10 dní odpočinout a následně kúru ještě jednou zopakovat.
  • Pravidelná konzumace tohoto čaje vám také přinese hezčí a zdravější pokožku, která bude více elastická a zároveň pevnější. Kromě toho také zmírní nebo úplně odstraní celulitidu.
  • Lněná semínka jsou pro své výživové hodnoty bohaté na vlákninu a proteiny vyhledávanou potravinou vegetariánů a veganů.
  • Lněná semínka mají protivirové, protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky, pomáhají při stavech, jako je astma a artritida.
  • Lněná semínka mají lehce projímavý efekt, napomáhají plynulému pohybu střevního obsahu.
  • Preventivně působí proti rakovině prsu a zmírňují návaly horka při menopauze. Plusem navíc je udržování mladistvé pleti.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny