Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Jaké látky a vitamíny obsahují meruňky, účinky meruněk na zdraví

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jaké látky a vitamíny obsahují meruňky, účinky meruněk na zdraví Email
Středa, 11. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 19213x

jake-latky-a-vitaminy-obsahuji-merunky-ucinky-merunek-na-zdraviVěděli jste, že meruňky mohou pomoci v boji proti rakovině? A to zdaleka není všechno, jsou doslova nabité zdravím. Co všechno obsahují? Velké množství betakarotenu, díky kterému mají omlazující efekt - posilují pokožku, vlasy a nehty. Betakaroten jako silný antioxidant přispívá k prevenci rakovinového bujení.
___
___


Dále meruňky obsahují kyselinu pantotenovou, která podporuje vitalitu a odbourává tuky. Její nedostatek může způsobovat depresi, špatné trávení i vředy. Draslík, jenž pomáhá udržovat rovnováhu elektrolytů, krevní tlak a funkci srdce.

Vitaminy skupiny B, například vitamin B1 neboli thiamin. Podílejí se na vedení nervových impulzů. Vitamin B17 má protirakovinové účinky. Kyselinu listovou, jež snižuje riziko demence, má vliv na vznik Alzheimerovy choroby, je také prevencí vzniku vysokého tlaku.


Sušené meruňky

Ačkoli sušené meruňky jsou kaloricky bohatší (jsou vyschlé, tedy "koncentrované"), oproti čerstvým mají navrch. Půlka šálku sušených meruněk poskytne téměř celou denní dávku betakarotenu, velké množství draslíku, bóru a zhruba dvacet procent denní doporučené dávky železa. Sušené meruňky také obsahují procentuálně větší množství vlákniny než čerstvé a nemají prakticky žádný sodík ani tuk. Trápí vás zácpa? Mlsejte sušené meruňky, a máte po problému. Stačí tři až čtyři kusy denně.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny