Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Jahody a zdraví, jaké obsahují jahody vitamíny a minerály

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jahody a zdraví, jaké obsahují jahody vitamíny a minerály Email
Pátek, 28. listopad 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 28480x
jahody_a_zdravi_obsah_vitaminu_mineralnich_latek.jpgI když jahody obsahují téměř 90% vody, jsou zdravé, obsahují mnoho vitamínu, minerálů a cukrů a děti je milují. Nejchutnější jsou čerstvě natrhané z vlastní zahrádky. Ještě voňavější jsou planě rostoucí lesní jahody, ne náhodou se lesní jahody objevuji v dezertech jako ozdoba.
___
___
Čerstvé jahody jsou nejchutnější a zároveň obsahují důležité detoxikační vitamíny.

Jahodník je rozšířen hlavně v severním pásmu, v Evropě, Asii, Americe. Kromě planě rostoucích jahod, existuje množství šlechtěných velkoplodých odrůd jahod zahradních. Uvádí se, že existuje na 3000 odrůd kluturního jahodníku.

Třísloviny obsažené v jahodách působí protizánětlivě, antibakteriálně, jahody jsou bohaté na kyselinu listovou a draslík, žádné tuzemské ovoce není tak bohaté na mangan, stopový prvek, jež zasahuje do celkového metabolismu organismu. Produkuje tvorbu a sílu kostí a krve, vyživuje nervy a mozek, podporuje libido a zásobuje barevnými pigmenty vlasy a kůži, povzbuzuje činnost štítné žlázy.

K léčivým účinkům jahod dále patří skutečnost, že zbavují střeva jedovatých látek, zmírňují trávicí obtíže, posilují imunitní systém, podporují růst buněk, odvodňují a snižují krevní tlak.

Zralé jahody nelze dlouho skladovat, před použitím je dobře omyjeme, odstraníme zelené stopky. Zpracováváme čerstvé, nebo z nich vyrábíme džemy, marmelády, kompoty, rosoly, mošty, víno. Rovněž se hodí na studené i pečené moučníky,zákusky, a jako dezerty, zmrzliny, i polévky.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny