Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Čím nahradit kalorické potraviny - majonéza, máslo, cukr, strouhanka

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Čím nahradit kalorické potraviny - majonéza, máslo, cukr, strouhanka Email
Neděle, 13. březen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3566x

cim-nahradit-kaloricke-potraviny-majoneza-maslo-cukr-strouhankaBez nich to prostě nejde. Majonéza, cukr, hory másla nebo poctivá strouhanka... Taky se vám sbíhají sliny, ale přitom máte výčitky, když si tyhle dobroty v pokrmech dopřáváte? Poradíme vám, čím je zdravě a chutně nahradit. Ve výsledku to téměř nepoznáte... 

___

___

MAJONÉZA - salát bez poctivé majonézy nebo tučné smetany je pro mnoho labužníků nepředstavitelný. Nahraďte ji řeckým jogurtem. Je lahodný, ale nesrovnatelně dietnější. Přestože obsahuje daleko méně tuku, má (na rozdíl od light produktů) podobnou konzistenci.

 

MÁSLO - Myslíte si, že se chutná pomazánka nebo koláč bez másla neobejdou? Obejdou. Stačí rozmixovat zralé avokádo. Je výborné, lehce stravitelné a snižuje cholesterol. Přestože je to tučná zelenina (obsahuje až 30% tuku), oproti máslu je to pouhá třetina.

 

CUKR - Nechcete-li do sebe cpát tenhle jed, nahraďte ho banánem nebo jablkem. Sladké ovoce můžete nakrájet do müsli, ale banánové či jablečné pyré můžete přidat i do koláčů. (Pak ovšem uberte na dalších tekutých složkách, jako je třeba mléko). Banán je chutný i místo nutelly, když ho nakrájíte na kolečka a obložíte jím chleba s máslem.

 

STROUHANKA - Křupavé řízky nebo karbanátky jsou výtečné, ale nezdravé. Zkuste tentokrát obalit maso v ovesných vločkách, které mají hodně vlákniny a vitamin B. Můžete do ní přidat i trochu koření.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny