Dobré dopoledne, dnes je neděle 21.4.2024, svátek slaví Alexandra, zítra Evľénie.

Afrodiziaka v jídle - které potraviny vyvolávají chuť na sex a zvyšují libido

afrodiziaka-v-jidle-ktere-potraviny-vyvolavaji-chut-na-sex-a-zvysuji-libido

afrodiziaka-v-jidle-ktere-potraviny-vyvolavaji-chut-na-sex-a-zvysuji-libido
K tomu, abychom probudili milostnou touhu a sex trval krásné nekonečné dlouho, nékdy stačí i vhodné potraviny a vůně s afrodiziakálními účinky. Každý z nás má jinou potřebu sexu. Bohužel jen málokdy se stane, že ji mají oba partneři vždy absolumě stejnou. Některým párům to příliš nevadí, chápou se a dokážou si vyhovět. U jiných však může být právě tato různorodost dříve nebo později zdrojem konfliktů.

___

___

A právě to je důvodem, proč lidé už celá tisíciletí sahají po nejrůznějších prostředcích, které dokážou u mužů i žen zvýšit milostnou touhu a výdrž. Afrodiziaka jsou v kurzu i dnes (18.06.2018). V sexshopech patří dokonce k nejprodávanějšímu sortimentu, stojí na druhé příčce hned za vibrátory a dildy.

 

Začíná milování od talíře?

A samozřejmě ani staré rčení, že láska prochází žaludkem, neztratilo nic na aktuálnosti. Pojďte se podívat na afrodiziaka, která jsou snadno dostupná, přinesou do vaší ložnice tu pravou dávku vzrušení i něhy. Pepř byl součástí elixírů lásky ve staré Indii i Číně. Koneckonců i u nás dobře známá lidová moudrost praví: „Trocha pepře, ať se vzepře." Ostré koření totiž ovlivňuje prokrvení pohlavních orgánů mužů i žen a má dráždivé účinky na pánevní oblast. Podobně působí i kardamom.

 

Fenykl

Patří k zázračným prostředkům povzbuzujícím lidskou sexualitu. Pravděpodobně však bude vysvětlení prosté. Obsahuje vysoké množství vitaminu C a betakarotenu, které mají příznivé účinky na kondici celého organismu, tedy i na výkon v posteli.

Bazalka

Chutná v salátech a obecně snad v každém jídle italské kuchyně. Eterické oleje povzbuzují celý organismus, ale především močovou trubici, což má u mužů příznivý vliv na erekci.

Chilli a kari

Tyto koření jsou afrodiziaky, jak se patří. Kouzlo spočívá především v jejich specifické chuti. Kromě povzbudivých účinků mají prý vliv i na kvalitu mužského semene.

Česnek

Považovali ho za lék proti impotenci již staří Římané. Eterické oleje, které obsahuje, probouzejí sexuální touhu v mozku. A nejen to, palčivá chuť povzbuzuje sexuální funkce a zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů.

Petržel

Petržel aby dlouho vydržel, praví známé rčení. Ovšem jeho význam byl prapůvodně jiný. Při pravidelném užívání totiž snižuje riziko rakoviny předstojné žlázy. Přesto se však do milostné kuchyně hodí. Silice se silnými močopudnými účinky totiž umocňují stimulaci pohlavních orgánů a tím zvyšují chuť na sex. Podobné účinky má chřest.

Zázvor a skořice

V zemích Orientu jsou oblíbeny pro svou typickou chuť a vůni a také díky svým pozitivním účinkům na sexuální apetit. Dokáží totiž rozproudit krev v celém těle včetně pánevní oblaci.

Čokoláda

Patří bezesporu k proslulým afrodiziakům. Obsahuje totiž kyselinu tryptofan, která se v těle člověka přeměňuje na serotonin — tzv. hormon štěstí. Ten zvyšuje psychickou připravenost k milování, ale i pocity blaha při vlastním pohlavním styku či po vyvrcholení.

Rozmarýn

V české kuchyni je poněkud opomíjen. Zcela neprávem! Má totiž výrazně povzbuzující účinky pro celý organismus. Posiluje srdce (což je při tak těžkém fyzickém výkonu, jakým soulož je, důležité) a krevní oběh. Výrazně podporuje prokrvení podbřišku, což je pro erotiku podstatné.

Celer

Má prokazatelné účinky na mužskou erekci. Vděčí za to především vysokému obsahu zinku, který se spolu s vitaminem B6 podílí na udržování hormonální hladiny v organismu. Ale to ještě není všechno. Působí na vzedmutí sexuální touhy i u žen, a to prostřednictvím čichu. Vylučuje totiž feromon, který najdeme například i ve slinách plodných kanců nebo v mužském potu.

 

CO SI PAMATOVAT O DŮVĚRYHODNÝCH SEXSHOPECH?

Chcete jistotu, že při nákupu afrodiziak prostřednictvím internetového obchodu nepořídíte pověstného zajíce v pytli? Tak při výběru online sexshopu byste se měli řídit pravidly, která platí pro jakýkoli jiný internetový obchod. Zejména si prověřte jeho důvěryhodnost. Tu zpravidla určují certifikáty, které společnost provozující e-sexshop získala. Jde například o značky Česká kvalita a APEK Certifikovaný obchod, které jsou zárukou, že obchodník splňuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu. Pravidla stanovuje Asociace pro elektronickou komerci jako tuzemská autorita v oblasti elektronického obchodu - netýká se tedy pouze sexshopů. Určitě není vůbec na škodu, když má obchod certifikát Ověřeno zákazníky, který vydává Heureka.cz. Je totiž známkou toho, že je samotnými klienty považován za solidní.

 

 

afrodiziaka-v-jidle-ktere-potraviny-vyvolavaji-chut-na-sex-a-zvysuji-libido-2
afrodiziaka-v-jidle-ktere-potraviny-vyvolavaji-chut-na-sex-a-zvysuji-libido-2
RECEPTY z EROTICKÉ KUCHAŘKY

Sladká vášeň

Smíchejte 1 kg medu s 50 g mletých vlašských ořechů. Tuto sladkou směs užívejte po lžičkách několik týdnů. Prý pocítíte nejen příliv nové energie, ale více milostné touhy.

Tekutá záchrana

Větší láhev naplňte do poloviny čerstvou natí rozmarýny a saturejky a zalijte suchým bílým vínem. Směs nechte dva týdny macerovat při pokojové teplotě. Pak sceďte a uložte do chladničky. Užívejte skleničku vždy půl hodiny před očekávaným milostným zážitkem pro zvýšení touhy i libida.

Na touhu i trávení

Alkohol je tím nejjednodušším afrodiziakem, ovšem pozor - ve větším množství je pro sex spíše hotovou katastrofou. Sladký, doma připravovaný likérek, užívaný po malém panáku nalačno, však neublíží, spíš pomůže. Dvě hrsti čerstvé máty a dvacet polévkových lžic medu zalijte litrem vodky. Vše nechte dva měsíce louhovat na teple a světle. Pak sceďte a získáte chutný likér s povzbuzujícím účinkem pro erotické hrátky i kondici vůbec s příznivým účinkem na trávení.