Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Etiketa, zvláštní události Konverzace ve společnosti - pravidla, rady, tipy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Konverzace ve společnosti - pravidla, rady, tipy Email
Čtvrtek, 17. duben 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6968x

konverzace_ve_spolecnosti.jpgSchopnost přiměřeně a zajímavě hovořit není pro spostu lidí jednoduché, ale lze si je pomalu a vědomě osvojit. Pro slavnostní příležitosti a vzájemná setkání je kontakt a způsob komunikace s našimi hosty velice důležitý. Při konverzaci bychom neměli vést dlouhé monology. Spíše takticky pokládáme otázky svým hostům a snažíme se naslouchat a vhodně tematicky směrovat oboustranný hovor.

 

 

Vybíráme vhodná témata

Každý z přítomných by se měl dostat ke slovu a záměrně by se měla vyhledávat témata, která jsou všem osobám blízké, Vyhýbáme se tématům netaktním, nespolečenským, konfliktním a pro přítomné osoby nesrozumitelným.

Hlídáme svá gesta

Při konverzaci neděláme příliš velká a rozmáchlá gesta, nemluvíme zbytečně hlasitě ani rychle a vyhneme se i přílišné žoviálnosti. Přesto by náš rozhovor neměl působit studeně a upjatě. Při rozhovoru si všímáme reakcí druhého partnera a pole toho směrujeme i samotný rozhovor.

Projevujeme účast i sympatie

Snažíme se působit příjemně, srdečně, s úsměvem, nejsme strozí ani povýšení. Nikdy se nesnažme být za každou cenu středem pozornosti, neskákejme lidem do řeči a snažte se vnímat a naslouchat názorům druhých. Nepřete se o bezvýznamné maličkosti, nehledejte zdroj konfliktů a nesnažme se být za každou cenu v opozici, a to i tehdy kdy máte poct, že zásadně nesouhlasíte. Buďte diplomat a raději zvolte téma, pokud máte pocit, že s názory druhého se příliš neztotožňujete. Jako partner při společenské konverzaci byste měl rozhovor ukočírovat tak, aby z jeho konečného výsledku měl přítomný partner dobrý pocit. 


 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny