Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.5.2024, svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila.

Hry na party, zábava na party - příklady

hry_na_party.jpgParty hry jsou populární téma. Tento fenomén nemusí využívat jen děti , ale inspirovat se party hrami mohou i dospělí. Pokud zábava vázne, je to skvělý způsob, jak využít tento způsob k oživení zábavy. Hry zařazujeme podle typu společnosti a s ohledem na povahu akce.

 

"Hrát si" můžete v uzavřené společnosti, kde jsou podobné zábavě všichni nakloněni, hry můžete také zařadit ke svatebnímu veselí. Ideálním prostorem pro hry jsou dětské party. Jiným typem her jsou hry outdoorové . Ty vedou většinou specialisté a patří k firemním akcím. Jsou moderním prostředkem k utužení kolektivních vazeb a představují určité měřítko "kolektivního ducha" dané skupiny.


Tombola z pitominek a dárků "za kačku"

Hra pro uzavřenou společnost, která má smysl pro humor a nechce se „utopit“ ve formální zábavě. Existuje různé množství variant a obměn této hry. Podmínkou jsou drobné dárky. Hostitel dopředu určí téma tomboly (např. Blbosti do stovky, Co doma nepotřebuji, Veselé ptákoviny lehce eroticky laděné, Masky a kostýmy, atp.) Dárek od každého hosta je vstupenkou na párty. Měl by splňovat tématické zadání a být originálně zabalen tak, aby nedal mnoho možností odhadnout „co se v balíčku skrývá“.

Samotná tombola probíhá tak, že si všichni usadí do kruhu kolem dárků. Od určité chvíle se začne odměřovat čas, nejlépe budíkem , který má „zřetelné vyzvánění“. Ten se nastaví např. na dobu 5 minut. Princip hry je jednoduchý. Hází se kostkou, která koluje kolem dokola. Kdo hodí jedničku nebo šestku vyhrává a může si zalovit v hromadě dárků a vybrat si ten co se mu nejvíce líbí. Mělo by se hrát co nejrychleji neboť hra pokračuje i poté co jsou všechny dárky ze středu rozebrány. V tomto okamžiku si můžeme při „šťastném hodu“ vzít jakýkoliv dárek , který předtím vyhrál někdo jiný. Nikdo si tedy nemůže být vlastnictvím svého dárku jistý až do konce samotné hry. Ten nastává až zazvoněním budíku. Tímto okamžikem hra končí a noví majitelé si mohou dárky rozbalit

 


Tanec s předmětem

Opravdu známá hra na taneční parket. Zvolený předmět, jablko, citron nebo např. minci, musí taneční páry udržet mezi svými čely. Jak to celé dopadne záleží na jejich obratnosti.


Putující klobouk

Stačí rychlý tanec, např. rock and roll a rekvizita, kterou může být party čepice, klobouk, paruka atp. Pokrývka hlavy se mezi tančícími páry předává z hlavy na hlavu. Každý se snaží ji předat co nejrychleji jinému páru. Pár, který má klobouk nebo čepici déle než pět sekund nebo mu upadl na zem vypadává. Páry nesmí vybíhat z prostoru určeného pro tanec.


Poznat po hlase

Vytvoří se partnerské dvojice, které se rozdělí. První skupinka z rozdělených svojic si sedna na židle uprostřed parketu a může si zvolit krátké citoslovce, které bude každý ze skupinky na daný pokyn vydávat. Úkolem druhé skupinky, která má zavázené oči je poznat , kde se nachází jeho partnerka jít za hlasem své partnerky. Pokud se mu to podaří, může si sundat šátek a dát se do tance. Po celou dobu může být tlumený hudební doprovod.


Baletní pantomima

Baletními postoji i pohyby můžeme znázornit pocity, myšlenky i nálady. Často stačí gesto či pohyb, aby člověk zapojil svou fantazii. Hra může probíhat tím způsobem, že určíme dvojice, nejlépe smíšené, které dostanou krátký čas na přípravu a ztvárnění baletní scénky. Téma může dopředu určit organizátor.Ostatní dvojice hádají co jim bylo předvedeno. Pro lepší názornost, můžete připravit různé masky, kostýmy, dekorativní předměty a karnevalové pomůcky, které zábavu oživí a menším dětem pomohou více pochopit děj. Vše můžeme předvádět i za doprovodu hudby


Kolující obálka s úkoly

Páry tančí a předávají si obálku s úkoly. V okamžiku, kdy se zastaví hudba musí pár u kterého je momentálně obálka vytáhnout jeden úkol, který za povzbuzování ostatních splní. Hra pokračuje do té doby než je obálka prázdná.


Tanec s balonky

Nafouknuté balonky mohou i naparketu posloužit k zábavě. Mezi tančící dvojice rozdáme balonky se setjně dlohým provázkem. Jeden z dvojice si přiváže balonek k noze a pár tančí tak, aby jim ostatní balonek neprorazili. Naopak oni sami se snaží zničit balonek ostatním.

Dotkni se mě

Na papírky se napíší části těla ( nos, ucho, pravá ruka, levá ruka, pravá noha, levá noha, loket, koleno , dlaně atp.) Každý pár si vybere lísteček z klobouku a snaží se dotknout vylosovanou částí těla., tak aby udrželi kartičku s úkolem. Páry se střídají a započítávají se body za splněný úkol. Hra je u konce, pokud chybí lístečky. Vítězný pár má nejvyšší počet bodů.

 

Předávaná pod stolem

Jsou vytvořeny dvě skupinky hráčů. První sedící za stolem si pod ním předávají minci. Na povel hráče z druhé skupiny musí dát všichni dlaně na stůl. Druhá skupinka se podle gest a zvuku úderu dlaně o stůl snaží určit, kdo má minci.

 

Karikatury.

Každý hráč má dlouhý arch papíru. Kreslí se postavy. Prvně všichni namalují hlavu, obrázek zahnou dospodu a předají hráči po pravé ruce. Tak se postupuje při každé části těla. Postupně hráči dokreslí krk, tělo, nohy, boty a poslední napíší na papír své jméno. Následně se obrázek rozbalí a pokračuje se dál ve tvoření karikatur. Nakonec se uspořádá výstava karikatur a zvolí se jedinci s nejvydařenějšími portréty.

 

Všimni si detailu.

Na stole vytvoříme určitou scenérii z předmětů . Hráč si prohlédne rozestavěné předměty a odejde na chvíli ven. Změníme pozici některého předmětu nebo předmět odebereme či přidáme jiný. Úkolem každého hráče je zjistit co se na stole změnilo.

 

Protichůdné úkoly

Vymyslí se úkoly, které si navzájem odporují. Např. Postupně všechny pohlaď. Nikdo by neměl být pohlazen. Vynes židle z místnosti. Žádná židle nesmí být vynesená z místnosti atp. Každý z hráčů si vytáhne svůj úkol a všichni se ho najednou snaží splnit