Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.6.2024, svátek slaví Antonín, zítra Roland.

Příprava bazénu na léto, sezónu - informace, postup

priprava-bazenu-na-leto-sezonu-informace-postup
priprava-bazenu-na-leto-sezonu-informace-postup
Koupili jste si nový bazén a nevíte, jak jej připravit na sezónu, tedy na léto a koupání? Jak udržet bazén a vodu v čistotě, proč je nutné co nejdříve zprovoznit filtr, jaké by mělo být pH vody v bazénu, jak se zbavit tvrdosti vody, co je to šoková dezinfekce vody? Tyto a další informace přináší tato stránka. Čtěte dál.
___
___


Postup přípravy bazénu na jaro, léto, sezónu


Mechanické očištění stěn a dna bazénu

Před každým napuštěním důkladně mechanicky zbavte znečištěné stěny a dno bazénu všech nečistot. Obecně platí zásada: pečlivé vyčištění bazénu zjednodušuje další údržbu vody!

 

Filtr, filtrační zařízení

Jakmile napustíte bazén vodou, musíte zkontrolovat a uvést do provozu filtrační oběhové zařízení.

 

Ideální pH vody v bazénu

Změřte pH vody a upravte je na hodnotu 6,8-7,8 použitím přípravků pro snížení či zvýšení hodnoty pH.

 

Tvrdost vody a "vodní kámen"

Poté přidejte preventivní dávku přípravku, který stabilizuje tvrdost vody a zabrání vyloučení usazenin (vápenaté a hořečnaté soli) a také vzniku minerálního zbarvení vody po prvním zachlorování v případech, kdy zdroj napuštěné vody obsahuje hodně železa, manganu, hořčíku nebo vápníku.

 

Šoková dezinfekce vody v bazénu

Zhruba po dvou hodinách přistupte k šokové dezinfekci vody, kdy zlikvidujete mikrobiologické zárodky a organické nečistoty prostřednictvím rychlorozpustných dezinfekčních přípravků (například Laguna chlor šok). Po dezinfekčním ošetření znovu změřte a upravte hodnotu pH.

 

Chlor, projasňovače vody, ad.

Od následujícího dne již dávkujte přípravky pro průběžné chlorování, prevenci a likvidaci řas, ale i přípravky pro projasnění vody a proti zákalům, jež zpracují velmi jemné nečistoty do formy vloček, které se na filtru lépe zachytí.

 

Balíček vše v jednom Lagina od stachemy

Pokud chcete mít vše co nejlépe pod kontrolou, pořiďte si například balíček Laguna startovací set (od 696 Kč). Ten obsahuje všechny prostředky, potřebné k uvedení bazénu do provozu, ale i k průběžné údržbě. Více na www.stachema.cz