Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Automobily, motocykly Jak postupovat při dopravní nehodě, co dělat při autonehodě, kdy volat policii

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak postupovat při dopravní nehodě, co dělat při autonehodě, kdy volat policii Email
Pondělí, 24. březen 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11859x

dopravni_nehoda.jpgTaky si říkáte: "Mně se to nemůže stát, já havarovat nemůžu, protože jezdím opatrně." Tak si to myslete, ale každopádně štěstí přeje připraveným. Myslete přece i na to, že nemusíte být právě vy viníkem nehody. Stačí jen taková maličkost - aby vám někdo nedal přednost a už máte v nejlepším případě poškrabané plechy. Škoda může být do 50.000 Kč nebo více - a podle toho se přizpůsobujeme situaci.

 

Postup pro účastníky dopravní nehody

Při každé nehodě nejdříve označte místo nehody výstražným trojúhelníkem a blikajícím světlem. Pokud je někdo zraněn, neprodleně volejte záchranou službu. Poté se snažte vyfotit co se přesně stalo, pokud máte u sebe fotoaparát nebo mobilní telefon s vyšším rozlišením. Při fotografování buďte opatrní, aby jste nebyli sraženi okolojednoucími vozy. Pokud je to nutné, tak po vyfocení situace vozy odstraňte, aby jste neucpali silnici na dobu do příjezdu policie. Je výhodou, pokud obrys stojícího vozu obtáhnete křídou nebo sprayem, pokud jej máte náhodou u sebe.

 

ŠKODA VYŠŠÍ NEŽ 50 000,- Kč
Pokud došlo při nehodě ke zranění či usmrcení, škodě vyšší než 50 000,- Kč nebo k poškození majetku třetích osob bez ohledu na výši způsobené škody, je nutné přivolat policii, popř. záchrannou službu. Policii zavolejte i v případě, kdy vznikla škoda na vozidle nižší než 50 000 Kč a nedošlo ke zranění osob, ale účastníci nehody se písemně neshodnou na tom, kdo ji zavinil.
Pokud nejste viníkem havárie, zapište si jména a adresy řidičů a svědků havárie, registrační značku vozidla (SPZ) a rodné číslo řidiče, který škodu způsobil, případně číslo dokladu o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo zelené karty, a jméno pojistitele, u něhož je viník nehody pojištěn.

V zájmu klienta pojišťoven je vhodné neprodleně oznámit škodu své pojišťovně. Klienti mají možnost telefonického hlášení pojistných událostí na bezplatných telefonních linkách nebo vyplněním elektronického formuláře na webu pojišťovny.

Policejní protokol podepisujte pouze v případě, že s ním souhlasíte, v opačném případě do něj uveďte svoje námitky. Kopii protokolu je nutné uchovat pro potřeby hlášení pojistné události.

 

ŠKODA NIŽŠÍ NEŽ 50 000,- KČ
Pokud není splněna ani jedna z podmínek nutná pro oznámení nehody na policii, musíte se domluvit s účastníky dopravní nehody o zavinění. Tuto dohodu nejlépe stvrďte písemně podpisy obou zúčastněných stran.
Pokud za nehodu odpovídáte vy, doložte co nejdříve doklady prokazující právo poškozeného na náhradu škody.
Pokud škodu na vozidle někdo způsobil vám, požadujte po řidiči vozidla následující údaje: Jméno, příjmení, bydliště, Jméno, příjmení, bydliště vlastníka vozu
SPZ a typ vozidla
. Z dokladu o pojištění vozidla zjistěte název pojišťovny a číslo dokladu o pojištění.

 

NEHODA SE STALA V ZAHRANIČÍ
Je vždy vhodné zavolat policii, která ovšem v případě, že nedošlo ke škodě na zdraví, nemusí přijet.
Účastník nehody by měl policejní protokol podepsat pouze tehdy, když s ním souhlasí, v opačném případě do něj uvede svoje námitky v češtině.
kopii protokolu je nutné uchovat pro potřeby hlášení pojistné události
Pokud řidič není viníkem havárie, zapíše si jména a adresy řidičů a svědků havárie, registrační značku vozidla a rodné číslo řidiče, který škodu způsobil, případně číslo dokladu o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo zelené karty, a jméno pojistitele, u kterého je viník nehody pojištěn
V zájmu klienta pojišťovny je neprodleně po návratu ze zahraničí oznámit škodu své pojišťovně.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny