Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Automobily, motocykly Agresivní jízda - video ofenzivní jízdy a její následky

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Agresivní jízda - video ofenzivní jízdy a její následky Email
Neděle, 28. září 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6522x

ofenzivni_jizda_nasledky.jpgVidíme to dnes a denně - ofenzivní, tedy agresivní typ jízdy, předjíždění přes plnou čáru, nedodržování rychosti na dálnicích, nerespektování značek, jízda na červenou. Vždy když to všechno vidím, ani se nedivím, že je tolik mrtvých na našich silnicích.

___

Agresivní jízda - video

Je tomu jen pár týdnů, kdy se mi stalo na dálnici, že jsem potřeboval prudce zabrzdit. Přede mnou se totiž vyskytla zcela náhle překážka na vozovce. Vyzkoušel jsem si, jaké to je. a především jak je to velmi náročné zpomalit na nulu z tak vysoké rychosti.

 

Pokud sešlápnete prudce brzy a neměli byste ABS, dostáváte se velmi snadno do smyku, který se těžko koriguje. Nicméně vozidlo jsem ubrzdil, ale nedovedu si moc představit, jak by to vypadalo, kdybych na situaci před sebou reagoval pozdě nebo jel zakázanou rychlostí.

 

V rychlosti 130 km za sekundu totiž ujedete desítky metrů a pokud bych se nevěnoval v tu chvíli plně řízení (slyšel jsem o profesionálních řidičích píšících za jízdy na dálnici za jízdy SMSky!!!) nebo třeba jen přelaďoval stanice na rádiu, jednoduše bych havaroval. V rychlosti oněch 130 km si to jen těžko dovedu představit. Tak jsem si jen trošku opotřeboval pneumatiky, za mým Lamborghini se lehce zakouřilo, ale vše dopadlo dobře.

 

 

Asi z tohoto důvodu jsem si absolvoval certifikovaný kurz s názvem JÍZDA PRO ŽIVOT, který byl zakončen jízdou v novém BMW. Dozvěděl jsem se tam některé nové věci (především o nových bezpečnostních technologiích ochrany posádky vozidla a o brzdném systému) a některé si zopakoval. Stálo to rozhodně za to. 

 

Ale nebudu už zdržovat. Kliknutím na níže uvedený odkaz si můžete prohlédnout jedno video vytvořené naším dopravním specialistou Stanislavem Humlem. Je poměrně dlouhé (cca. 45 minut) a obsáhlé (cca. 80MB). Video si můžete stáhnout kliknutím zde nebo kliknutím níže prohlédnout.Poté pochopíte známé rčení, že automobil je opravdová zbraň, která je schopna ve zlomku sekundy, kvůli často naprosto banální nepozornosti a nedodržování pravidel, převrátit na ruby životy několika lidem najednou.

 
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny