Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Změna pohlaví z ženy na muže - informace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Změna pohlaví z ženy na muže - informace Email
Čtvrtek, 16. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6644x
Překvapil mě příběh Chastity, dcery americké zpěvačky Cher, která se nedávno prohlásila za muže, podstoupila náročné operace a nyní žije se svou bývalou lesbickou přítelkyní jako muž Chaz. Kolik je takových případů u nás a jak se jim se změněnou identitou daří žít? Lída
___
___


ODPOVĚĎ:

Jedná se zřejme o případ transsexuality. Již před narozením se v mozku člověka vytváří centrum takzvané sexuální identifikace. V důsledku toho se muž cítí jako muž a žena jako žena. Někdy však dochází k opačnému cítění, kdy třeba citovaná dcera zpevačky se narodila jako žena, a přitom se tajně cítila mužem. Takových případů není moc, vyskytují se sotva u promile populace.

Operace genitálu má nezvratné účinky. Na základě rozhodnuti odborné komise se těmto lidem povoluje změna pohlaví ve smyslu jejich cítění. Operační zákroky ovšem nejsou nijak jednoduché a většinou se nepodaří docílit dokonalého vzhledu ani funkce pohlavního ústrojí. Povolí se i změna pohlaví v matrice a v osobních dokladech.
Se změněným pohlavím pak tito lidé bývají spokojeni a jejich okolí o této změně často ani netuší. Někteří lidé s rysy exhibicionismu pak mohou ovšem tuto změnu pohlaví na veřejnosti publikovat a využít toto mediálně zajímavé téma ke svému zvíditelnění, reklamě a propagaci.
Už proto je povolování změny pohlaví administrativně náročné a předchází mu řada odborných vyšetření. Ty musí prokázat, že zůstat bez zákroku je pro dotyčného jedince horší než podstoupit sérii operací.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny