Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Žárlivost a zvědavost - zajímá mě co si partner píše na PC a co je obsahem SMS co mu chodí

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Žárlivost a zvědavost - zajímá mě co si partner píše na PC a co je obsahem SMS co mu chodí Email
Pondělí, 25. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2509x

Trápím se kvůli své zvědavosti, která vadí mému partnerovi. Mám ho ráda, ale vždy, když sedí u počítače a s někým si píše, musím o tom vědět. Stejně tak mě nenechávají v klidu ani jeho esemesky.  Když mu nějaká pípne, chci si ji přečíst. Jenže to se příteli samozřejmě vůbec nelíbí. Jak můžu svůj "zlozvyk" překonat? Nela

___
___

ODPOVĚĎ:
"Nebuď zvědavá, budeš brzo stará!" Tak nějak jsme se s nadměrnou zvědavostí vyrovnávali za starých zlatých časů. I když nepředpokládám, že byste chtěla být brzo stará, přesto by vás mohly potkat ještě mnohem horší věci. Vy totiž nejste pouze zvědavá, vy jste především žárlivá a partner vás bude celkem oprávněně považovat za "stíhačku" či kontrolorku. Rád bych se mýlil, ale dost bych se divil, kdybyste mu už dnes jeho poštu a mobil pro jistotu občas neprolustrovala.
Pokud se co nejrychleji neukázníte, jste na nejlepší cestě k tomu, abyste ho natolik otrávila, že vám po něm zbudou nanejvýš torzo vzpomínek a s nimi spojené pozdní bychů honění.
Máte-li pocit, že byste moc chtěla, ale nejste s to své puzení zvládnout, jste už zralá na léčbu. Žárlivost léčit lze, ovšem jen když si připustíte, že je to váš, nikoli jeho problém.
Zatím byste se ji mohla pokusit zvládnout i svépomocí. Účinnou cestou ke změně však nebude trestání projevů nežádoucích, ale naopak odměňování žádoucích.

Odpověděl: PhDr. Petr Šmolka, psycholog
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny