Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Zamítnutí reklamace vyúčtování teplé vody - jak dál postupovat

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Zamítnutí reklamace vyúčtování teplé vody - jak dál postupovat Email
Středa, 01. červen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3646x

Nedávno jsem se na Vás obracela s radou ohledně mého odvolání na vyúčtování teplé vody, při kterém mi naúčtovali v bytě nedoplatek 25.000 Kč. Napsala jsem tedy odvolání, že s tímto nesouhlasím, že můj podpis nesouhlasí na protokolu, jenže jsem obdržela zamítnutí reklamace, že je jednou něco podepsáno, mým jménem a že já jsem dle Občanského zákoníku povinna zpřístupnit byt či mnou pověřená osoba.

___

Žádné písemné oznámení jsem neobdržela předem, k výměně vodoměru došlo, když jsem byla v práci, zřejmě byt otevřela osoba mně blízká a nezkontrolovala údaje. Bohužel podepsala, mým jménem. Nerozumím však tomu, proč je kladen důraz pouze na podepsaný protokol a nelze omyl v odečtu dokázat jinak. Např. fotodokumentací, vyhledáním starého vodoměru. Na toto odepsali, že starý vodoměr nebyl dohledán. Mám nějakou šanci se proti tomuto zamítnutí bránit anebo mi nezbude nic jiného, než zaplatit za chybu někoho jiného? Děkuji, Karla


ODPOVĚĎ:

Z Vašeho dotazu nevyplývá, zda je celá záležitost již před soudem. Pokud není a Vy odmítnete platbu provést, budete zažalovaná a pak bude věcí žalobce, aby unesl důkazní břemeno a nárok na danou částku zdůvodnil. Vy jako žalovaná budete muset soudu předložit argumenty, které ukazují na neoprávněnost vymáhané částky a omyl v odečtu. Osobně jsem toho názoru, že vymáhaná částka stojí za poněkud důkladnější prokázání její existence než zápis v protokolu. Věc předejte advokátovi, jeho také seznamte s tím, kdo je ta osoba, která protokol podepsala, počítejte s tím, že do případného soudního řízení bude také zatažena.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny