Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vztah s ženatým mužem před rozvodem - doufat v rozvod nebo se s ním rozejít?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Vztah s ženatým mužem před rozvodem - doufat v rozvod nebo se s ním rozejít? Email
Neděle, 14. prosinec 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2588x

 

S přítelem jsme se seznámili zhruba před rokem. Jsme oba hodně pracovně vytížení a přítel se navíc už přes rok rozvádí. A v tom je ten problém. Náš vztah je jako na houpačce - chvíli je to naprosto úžasné, cítím, že mě má opravdu rád, ale pak se všechno propadne dolů, protože musí řešit manželku. Mám pocit, že na náš vztah ještě není připravený. Co byste mi poradil - mám ho co nejvíc podporovat a chápat, nebo se raději rozejít a doufat, že se třeba - až si všechno vyřeší - zase setkáme? Děkuji, Kamila

___

___

ODPOVĚĎ:
Vztah s "kapku ženatým" partnerem je vždycky rizikový. Milenky ženatých mužů čeká totiž mnohdy trpký osud čekanek. Nejprve je třeba brát ohled na děti, pak na manželku, potom na rodiče, záhy i na vnoučata; mnohé se úspěšně pročekají až do důchodu. V poslední větě sama naznačujete cestu, po níž byste se měla zřejmě vydat. S jedinou výhradou - neměla byste se na něj příliš vázat a doufat. Lepší varianta je pokusit se vzít život do vlastních rukou a dál se tolik nevázat. Čas totiž strašně rychle letí, vám mnohem víc než jemu. Zatímco dnes máte třeba ještě docela slušnou šanci nalézt si méně komplikovaný vztah s někým jiným, za pár let se ta šance může dramaticky snížit. Jen na okraj - příliš by vám nepomohla ani nějaká ultimáta! Za čas by vám mohl vyčítat, že jste ho k tomu donutila!

 

Na dotaz odpověděl klinický psycholog PhDr. Petr Šmolka

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny