Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Výchovné problémy u mladistvého, adolescenta - jak postupovat?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Výchovné problémy u mladistvého, adolescenta - jak postupovat? Email
Sobota, 07. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3060x
Přistihl jsem svého sedmnáctiletého syna jak si píchá drogy. Jsem z toho nešťastný. Vůbec mne neposlouchá. Včera ho domů přivedla dokonce Policie, že přepadl spolužáka a chtěl po něm peníze. Můžete mi nějak pomoci? Děkuji, Vojtěch
___
___


Problematiku lze konzultovat s příslušným kurátorem pro mladistvé. V tomto konkrétním případě jde pravděpodobně o složitější výchovný problém.
Nejprve bude nutné vyslechnutí problému a seznámení se se situací v rodině a zjištění vzájemných rodinných vztahů. V této souvislosti bude ze strany kurátorky proveden pohovor s rodiči i mladistvým a navázána spolupráce se sociální asistentkou pro protidrogovou problematiku MěÚ a následně na K-centrum – centrum pro lidi ohrožené drogou (tel. 318 622 010). Dle situace pak zdravotnické zařízení – OHS, případně detoxikační středisko, či oddělení s výchovně-léčebným režimem pro mládež ohroženou drogovou závislostí.
V případě, že rodiče nestačí na výchovu syna a syn je nerespektuje jako vychovatele, mohou rodiče požádat o pomoc kurátorku s podáním návrhu na soudnem uložené výchovné opatření. V situaci, kdy je ohrožen další vývoj mladistvého je možné podat návrh na nařízení ústavní výchovy.
Jestliže je potvrzena spáchaná trestná činnost, je mladistvý poučen o jeho trestní odpovědnosti a v případě zahájení trestního stíhání je poučen o průběhu o náležitostech trestního stíhání již v přípravném řízení až po řízení před soudem. Kurátor pro mladistvé je v úzkém kontaktu s rodinou a mladistvým a účastní se výslechů před orgány činnými v trestním řízení.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny