Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Výchovné problémy s dítětem, dítě neposlouchá, nechodí do školy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Výchovné problémy s dítětem, dítě neposlouchá, nechodí do školy Email
Čtvrtek, 05. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4086x
Moje dcera, které je 13 let, mne přestává poslouchat a nerespektuje moje příkazy ani rady. Přestala chodit do školy a přichází domů až v pozdních nočních hodinách. Nevím si s ní už rady. Její otec se s námi po rozvodu nestýká a já ani nevím, kde nyní bydlí. Na koho se mám obrátit s pomocí a jak tuto situaci řešit? Ivana
___
___


Problematiku lze konzultovat s příslušným kurátorem pro děti do 15 let OSPOD (odbor sociálně právní ochrany dětí při místně příslušném městském úřadu). V tomto konkrétním případě jde pravděpodobně o složitější výchovný problém, který vyžaduje podrobnější pohovor s matkou i samotnou nezletilou.
V dané situaci může být využito pomoci odborného specializované pracoviště, které se věnuje pomoci dětem v obdobných situacích (pedagogicko-psychologické poradny, střediska výchovné pomoci, dětský psycholog či psychiatr, dobrovolný pobyt v odborných pracovištích apod.).

Situace je řešena komplexně ve spolupráci s rodinou, opakovanými návštěvami v rodině a škole a odbornými pracovišti.
V případě, že se popsaná situace bude opakovat a dosavadní pomoc bude selhávat, lze ze strany orgánu sociálně-právní ochrany podat návrh na výchovné opatření, kterým je napomenutí nezletilého nebo dohled nad jeho výchovou.

Jestliže však bude ohrožen další řádný vývoj nezletilého dítěte pak bude orgánem sociálně-právní ochrany dětí podán návrh na nařízení ústavní výchovy dle zákona o rodině č. 94/1963 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Návrh na nařízení ústavní výchovy mohou podat i rodiče nezletilého dítěte místně příslušnému obecnému soudu (okresní soud). Řízení ve věcech péče o nezletilé děti je osvobozeno od soudních poplatků.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny