Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vracející se, opakující se záněty močových cest

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vracející se, opakující se záněty močových cest Email
Pondělí, 21. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4275x
Nedávno jsem prodělala infekci močových cest, ač jsem antibiotika dobrala, začalo mě při močeni opět pálit. Někdy se páleni objeví a za pár dnů samo odezni. Poradili byste mi, jak se tohoto problému mohu zbavit? Irena
___
___


ODPOVĚĎ:
Soudím, že u vás bohužel pravděpodobně došlo k tomu, že infekce v močových cestách nebyla doléčená. Z toho důvodu se vám potíže vracejí či se občas zkrátka projeví. Prvotní úlevu vám může přinést jak dostatek tekutin, tak užívání brusinkových preparátů, ovšem toto je jen pro okamžitou pomoc proti řezání a pálení, rozhodně tím nevyřešíte nedoléčený zánět, který byste neměla podceňovat. Jinak riskujete, že přejde do chronického stadia a doba mezi jednotlivými recidivami se může postupem času zkracovat. Znám případy, kdy jsou intervaly mezi jednotlivými infekcemi jen několikatýdenní. Dokonce některé statistiky uvádějí, že opakující se záněty močových cest trápí necelou třetinu žen a pětině z nich se vrací každoročně. Navíc následná léčba takto rozvinutého onemocnění (zánětu) je mnohem náročnější.
Předpokládám, že vy byste se nerada k těmto ženám připojila. Ve vašem případě je ještě čas učinit potřebné kroky a zahájit léčbu. Tu však zcela sama bez pomoci nezvládnete. Proto bych vám doporučil navštívit vašeho ošetřujícího lékaře. Ten by vám měl při návštěvě provést další podrobnější vyšetření, která by odhalila příčiny problémů. Právě důkladná vyšetření jsou základním kamenem úspěchu a je možné, že po nich může eventuálně následovat další antibiotická léčba, pokud bude nezbytná. Nutno je také myslet na to, že by měli být přeléčeni oba partneři, jinak se vzájemně mohou znovu a znovu infikovat bakteriemi, které způsobují močové záněty (nejčastěji Escherichia coli).

SOUVISEJÍCÍ ODKAZ:
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny