Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Test na rakovinu tlustého střeva ze vzorků stolice (HEMOCCULTTEST)

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Test na rakovinu tlustého střeva ze vzorků stolice (HEMOCCULTTEST) Email
Úterý, 19. duben 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5248x

Je mi 52 let a otec před mnoha lety zemřel na rakovinu tlustého střeva. Rád bych se této nemoci vyhnul nebo bych chtěl, aby byla včas podchycena. Slyšel jsem o testu stolice. Musím se ale přiznat, že by mi nebylo zrovna příjemné nosit vzorky stolice k praktickému lékaři. Je nějaký jiný způsob, jak případné rakovinné bujení odhalit? Zdeněk

___

 

Test stolice na krvácení ze střev

test-na-rakovinu-tlusteho-streva-hemoccult-test.jpgODPOVĚĎ:

K lékaři se nenosí přímo vzorky stolice např. v lahvičce od přesnídávky apod. Jen velmi malé množství stolice (v řádu gramů) se natře do malých okének na papírek a to s určitým časovým odstupem. Lékař nebo zdravotní sestra se do styku se stolicí vůbec nedostanou, protože činidlo (kapalina, která se kape na stolici) se nakapává z druhé strany papírku (ten je propustný). Při změně barvy papírku je test pozitivní. Testovací set se jmenuje HEMOCCULT a vydá Vám ho přímo praktický lékař.

 

V případě, že tedy test bude skutečně pozitivní, lékař/ka Vás odešle na další vyšetření. Může jím být klasická kolposkopie, krevní testy (krevní obraz a tumormarkery) nebo virtuální kolposkopie apod. I kdyby byl test pozitivní, není potřeba se děsit, protože velmi často bývá příměs krve ve stolici z hemoroidů.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny