Nová témata diskuze

Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Styk s dítětem, které bydlí v zahraničí

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Styk s dítětem, které bydlí v zahraničí Email
Pondělí, 26. duben 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1843x

Má bývalá žena se odstěhovala na Sicílii i s mou dcerou, na kterou platím výživné. Soudem mám stanoveny návštěvy, ale ty nemohu z pochopitelných důvodů dodržovat. Mohu s tímto problémem něco dělat soudně? Úmyslně zapírá moje hovory a nepředává vzkazy. Děkuji za odpověď. Radim

___
___


ODPOVĚĎ:
Soud  by měl stanovit návštěvy s ohledem na změnu bydliště Vaší dcery a zároveň nařídit matce, aby umožnila kontakt. Navíc vzhledem k § 27 odst. 2 zákona o rodině je opakovaně bezdůvodné bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem považováno za změnu poměrů vyžadující nové rozhodnutí o výchovném prostředí a soud péče o dítě by na to měl reagovat.

Dodávám ještě, že matka nemá povinnost dítě předat, nýbrž umožnit styk. Povinnost dítě si vyzvednout je na otci. Toto je však výjimečná situace a vzhledem ke vzdálenosti a soud bude zřejmě uvažovat i o změně výchovného prostředí.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.



 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny