Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Rozvod dohodou a doba odloučení manželů před rozvodem

Zhruba před měsícem jsem se odstěhovala od manžela. Bydlím teď v pronajatém bytě, trvalé bydliště mám stále hlášené u manžela. Započítává se tato doba do půlroční lhůty pro nesporný rozvod nebo bych musela odhlásit trvalé bydliště? Děkuji, Milena
___
___

ODPOVĚĎ:

Společné soužití manželů ve smyslu § 24a zákona o rodině, který upravuje nesporný rozvod, znamená jejich osobní (včetně intimního) i majetkové společenství, tzn. společné nakládání s finančními prostředky, osobní péče o rodinu, společné trávení volného času apod. Záleží vždy na konkrétních okolnostech daného manželství, tato skutečnost není vázána na existenci společného bydlení, natož na odhlášení trvalého bydliště z posledního společného obydlí. 


Odověď poskytla Bezplatná právní poradna online